![](images/avatar/0.jpg)
Cevahir KAYA
MERKEZ - ŞEVKET YARDIMCI İLKOKULU
- Tarih: 7.06.2021 Okunma: 450
Okuldan Benzer Haberler
-
Cevahir KAYA 213 GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ: ROBOTİK KODLAMA
-
Cevahir KAYA 183 AURORA ETWINNING PROJESİ BAŞLADI
-
Cevahir KAYA 127 ETWINNING PROJEMİZE ROMANYADAN ÖDÜL
-
Cevahir KAYA 246 OUR WORLD OF MATHS
-
Cevahir KAYA 383 THINK, TALK, WRITE ... PROJEMİZ
-
Cevahir KAYA 431 PASSWORD OF FREE WINGS PROJESİ BAŞLADI
-
Cevahir KAYA 399 CODE LEARN ENJOY PROJESİ BAŞLADI
-
Cevahir KAYA 450 ÖZÜMÜZ SÖZÜMÜZ BİR PROJEMİZ SONA ERDİ
-
Cevahir KAYA 492 MATHEMATIC CAFE PROJEMİZ SONA ERDİ
-
Cevahir KAYA 445 MY ART TREE PROJEMİZ
ÖZÜMÜZ SÖZÜMÜZ BİR PROJEMİZ SONA ERDİ
Şevket Yardımcı İlkokulu Sınıf Öğretmeni Cevahir KAYA ve öğrencileri Özümüz Sözümüz Bir adlı uluslar arası eTwinning projesi yürüttüler.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/136421623087633.jpg)
'İki devlet, tek millet' olarak bilinen Türkiye-Azerbaycan ortaklığında kurulan Özümüz Sözümüz Bir projemizde, kardeş iki ülkenin çocukları Türk kültürüne ait ortak değerleri ve iki ülkenin farklı sözlü kültürel öğelerini araştırıp öğrenerek somut ürünler ortaya koyacaktır. Proje sürecinde Türkiye ortakları Azerbaycan’ın kültürel öğelerini araştırıp öğrenirken Azerbaycan ortakları Türkiye’ye ait öğeleri tanıması amaçlanmıştır. Bu bağlamda iki ülkenin kuruluşu ve kurucularının tanıtılması ile başlayan proje milli marşlarımızı tanıyıp söyleyerek sürdürüldü. Türk kültüründeki Nevruz Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çevrimiçi kutlama programları yapıldı. Anadolu ve Azerbaycan masalları incelenerek masal dinletisi organize edildi. Sonraki aşamada Türkiye ve Azerbaycan'a ait türküler öğrenilerek öğrenciler tarafından söylenerek somut ürün ortaya kondu, çevrim içi türkü konseri icra adildi. Son olarak ise iki ülkeye ait atasözleri öğrenciler tarafından Web 2.00 araçları kullanılarak karikatür ile anlatıldı. Eba Tv İlkokul kanalı öğretmeni ve Vantrolog Sınıf Öğretmeni ile kuklası Tarçın atasözleri sunumu gerçekleştirdi. Proje sonunda iki ülkenin türkülerinden oluşan bir albüm, karikatürlü atasözleri kitabı ve masal kitapları ürün olarak ortaya konmuştur. Projede emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Etiketler: