MATHEMATIC CAFE PROJEMİZ SONA ERDİ

Şevket Yardımcı İlkokulu Sınıf Öğretmeni Cevahir KAYA ve öğrencileri, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı boyunca Mathematic Cafe adlı uluslar arası eTwinning projesi yürüttüler.

Mathematic Cafe projemiz, zor olarak algılanan matematik dersini günlük yaşamın içine dahil ederek ihtiyaç haline getirmeyi, ezberden uzak kavramaya dayalı öğrenme için materyaller geliştirmek, dersleri; oyunlar, bulmacalar, yarışmalar, drama ve web2 araçları ile zenginleştirip ilgi çekici hale getirmek üzerine kurulmuştur.

Bu kapsamda sayılar ile ilgili öğrenme materyalleri hazırlanmış, interaktif oyun havuzu oluşturulmuş; problem küpleri yapılmış, problemler masallara entegre edilerek bir problem kitabı hazırlanmıştır. Geometri konuları; geometrik şekillerle sanatsal tasarımlar, evde geometrik cisim sergisi yapılarak ve geometrik kahvaltı tabakları hazırlanarak günlük yaşamın içerisine dahil edilmiş; zamanı ölçme konularıyla ilgili öğrenme etkinlikleri ve dijital oyunlar hazırlanmış, karışık ülke takımları ile zihin haritaları oluşturulmuştur. Ölçme konuları ile ilgili olarak günlük yaşam becerileri üzerinde durulmuş, sıvıları ölçme konusunda meyve suyu yapımı; uzunlukları ölçme konusunda sosyal mesafeyi standart olmayan ölçme birimleri ile ölçümler yapılmış; kesirler konusunda ise kek yapılarak bütün- yarım-çeyrek parçaları gösterilmiştir. Yapılan çalışmalar işbirlikçi şekilde oluşturulan sanal sergi ile yaygınlaştırılmıştır.

Mathematic Cafe Proje SergimizEtiketler:   

YORUMLAR


Henüz yorum yazılmadı