![](images/avatar/0.jpg)
Cevahir KAYA
MERKEZ - ŞEVKET YARDIMCI İLKOKULU
- Tarih: 30.05.2021Okunma: 437
Okuldan Benzer Haberler
-
Cevahir KAYA 199 GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ: ROBOTİK KODLAMA
-
Cevahir KAYA 170 AURORA ETWINNING PROJESİ BAŞLADI
-
Cevahir KAYA 122 ETWINNING PROJEMİZE ROMANYADAN ÖDÜL
-
Cevahir KAYA 241 OUR WORLD OF MATHS
-
Cevahir KAYA 375 THINK, TALK, WRITE ... PROJEMİZ
-
Cevahir KAYA 425 PASSWORD OF FREE WINGS PROJESİ BAŞLADI
-
Cevahir KAYA 395 CODE LEARN ENJOY PROJESİ BAŞLADI
-
Cevahir KAYA 446 ÖZÜMÜZ SÖZÜMÜZ BİR PROJEMİZ SONA ERDİ
-
Cevahir KAYA 482 MATHEMATIC CAFE PROJEMİZ SONA ERDİ
-
Cevahir KAYA 437 MY ART TREE PROJEMİZ
MY ART TREE PROJEMİZ
Şevket Yardımcı İlkokulu 1-E sınıfı, öğretmenleri Cevahir KAYA rehberliğinde My Art Tree adlı eTwinning projesi yürüttüler.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/143321622387212.png)
Türkiye, Azerbaycan, Romanya, Arnavutluk, Sırbistan olmak üzere 5 ülkeden 17 ortaklı My Art Tree adlı eTwinning projemiz öğrencilerin yaratıcı yönlerini öne çıkarmak, sanat görüşlerini geliştirmek, özgür düşüncelerini sanatsal çalışmalarına yansıtmayı amaçlamaktadır. Bu amaçlarla derslere entegre edilecek biçimde proje kapsamında; ünlü tabloları yapma, Dünya Engelliler Günü çalışması, Kod Saati etkinliği, yeni yıl kartı hazırlama, ritim aleti yapma, Güvenli İnternet Günü çalışmaları, heykel yapma ve konuşturma, şiir yazma ve okuma etkinliği, masal anlatma ve 23 Nisan konulu resim çizme çalışmaları yapılmıştır. Ayrıca Toony Tool, Chatter Pix, Word Art gibi basit Web 2.00 araçlarını kullanmaya da projede yer verilerek bilinçli ve amaca dönük internet kullanımı konusunda farkındalık oluşturmaya çalışılmıştır. Proje sonunda yapılan değerlendirme çalışmalarında, katılımcı öğretmen ve öğrencilerin projenin olumlu etkisini doğruladığı görülmüştür.
Etiketler:
YORUMLAR
Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi bu güzel çalışmaları için tebrik ediyorum.