![](images/avatar/0.jpg)
Mahmut Dertli
- Tarih: 16.12.2019Okunma: 671
Okuldan Benzer Haberler
-
Mahmut Dertli 112 MİSAFİRİNİZ VAR
-
Şükrü Durmuş 222 OKUYAN KAZANIR
-
Mahmut Dertli 445 MEHMET AKİF ERSOY’U ANDIK
-
Mahmut Dertli 754 ATATÜRK ORTAOKULU KİTAP OKUYOR
-
Mahmut Dertli 737 UZAKTAN EĞİTİME HAZIRIZ
-
Mahmut Dertli 718 OKULUMUZDA KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ
-
Mahmut Dertli 1172 DEPREM HAFTASI VE DÜNYA AFET AZALTMA GÜNÜ
-
Mahmut Dertli 800 MİSAFİR OLMAYA DEVAM EDİYORUZ
-
Mahmut Dertli 863 İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA TÖRENİ
-
Mahmut Dertli 1029 OKULUMUZDA İSTİKLAL MARŞI OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ
AZ ÇOK DEMEYİN KUMBARASI
’Zekat, infak ve sadakanın bireysel ve toplumsal önemini fark eder’’, ‘’Zekat ve sadaka ibadetini ayet ve hadislerle açıklar’’ kazanımlarına yönelik ve öğrenilen bilgilerin somutlaştırılması adına okulumuza ‘Az Çok Demeyin Kumbarası’ koyduk.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_201912162343546.jpg)
Derslerde işlenen konuların havada kalmaması, aslında öğrenilen bilgilerin günlük hayatta var olan ve insana lazım olan malumatlar olduğunu hissettirmek; öğrencilere tasarruf yapmayı, para biriktirmeyi, nefislerini terbiye etmeyi, paralarının ihtiyaçlarından arta kalanlarını Allah yolunda harcamayı öğretmek adına bu etkinliği gerçekleştirdik.
Kumbarayı okulumuzun ‘Al götür, oku getir’ kitaplığına monta ettik. Biriken paralarla okulumuzun kütüphanesini zenginleştireceğiz. Öğrenciler hem daha zengin bir kütüphaneye sahip olacak hem de bu kütüphaneye katkı sağladıkları için kitapları daha çok benimseyecekler. Etkinliğe destek veren öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.
Etiketler: