![](images/avatar/0.jpg)
HAVVA NUR YETGİN
MERKEZ - Fatma-Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi
- Tarih: 18.04.2022Okunma: 488
Okuldan Benzer Haberler
-
HAVVA NUR YETGİN 611 VEDA
-
Serdar Yazıcı 466 MASTER OF SCIENCE EXPERIMENT ADLI E-TWINING PROJESİ İLE GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI YETİŞİYOR
-
HAVVA NUR YETGİN 433 ETWINNING FARKINDALIK PROJESİ
-
Ebru Öner 451
-
HAVVA NUR YETGİN 627 ÖRAV 5 TAŞ PROJESİ
-
HAVVA NUR YETGİN 419 ETWINNING PROJESİ UZMAN EĞİTİMİ
-
HAVVA NUR YETGİN 990 NEDİR Kİ ÖĞRETMEN?
-
Serdar YAZICI 460 EN UZUN KULE MEYDAN OKUMASI (CHALLENGE)
-
RESUL KUL 1797 TEKNOFEST 2020 İNSANLIK YARARINA TEKNOLOJİ
-
Aydın MERTAYAK 853 GELECEK VE HAYALİMDEKİ ROBOT
KÜLTÜREL ZENGİNLİK KATAN BİR PROJE "THE CULTUTRAL DIVERSITY OF OUR WORLD"
Kurumumuz öğretmeni Havva Nur İpekoğlu Yetginin ortak olduğu Türkiye, Polonya, Romanya, Portekiz ortaklı THE CULTURAL DIVERSITY OF OUR WORLD adlı proje etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.Proje süresince farklı ülkelerin zenginlikleriyle tanışılıp kültürel çeşitlilik sağlanmaktadır.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/235891650309983.jpg)
Projemizin temel amacı, öğrencilerimizi dünyamızın kültürel çeşitliliği konusunda bilinçlendirmek, onlara kendi kültürümüzü ve diğer ülke kültürlerini tanıtmaktır. Bu bağlamda projemizin amacı öğrencilerimizin yaşadıkları şehirleri ve ülkeleri tanıtmalarını sağlamaktır. Ayrıca bu şehirlerin halk danslarını, geleneksel kıyafetlerini, mutfak kültürünü, müziklerini, çalgılarını ve el sanatlarını web2 ile akran öğretimi yoluyla tanıtmaktır. Proje Türkiye, Romanya, Polonya ve Portekiz ortaklı olupHer ülkeye yönelik kültürel tanıtım, halk oyunları, kıyafetleri, yemekleri, el sanatları, kıyafetleri gibi çeşitli alanlarda we 2.0 araçlarıyla dahil olmak üzere ülkelerin kültürel zenginlikleriyle tanışmak öğrencilerde farklılık yaratmış ve ğelenceli eğitim ortamı oluşturmuştur.Proje çalışmaları işbirlikçi bir şekilde tüm hızıyla devam etmektedir.
Etiketler: