![](images/avatar/0.jpg)
Handan YENİGÜN
- Tarih: 18.12.2019Okunma: 867
Okuldan Benzer Haberler
-
Şeyda Yılmazer 180 MAYIS AYI ÇEDES ETKİNLİKLERİ (ADALET VE DÜRÜSTLÜK)
-
Şeyda Yılmazer 80 ÇEDES PROJESİ NİSAN AYI ETKİNLİKLERİ
-
Rukiye Sert 354 ETWİNNİNG "CLIMATE PROTECTORS WITH STEM" PROJESİNDE SONA GELDİK
-
Rukiye Sert 394 "ALPHA" PROJEMİZ ETWINNING KİTABINDA YERİNİ ALDI
-
Rukiye Sert 488 ÇOCUK GÖZÜYLE DİJİTAL MEDYA PROJESİ TAM GAZ DEVAM EDİYOR
-
Rukiye Sert 520 ALPHA PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI
-
Handan YENİGÜN 629 SAĞLIKLI EKMEK YAPIMI
-
Handan YENİGÜN 867 ALİ SARUHAN ANAOKULUNDAN YÖREMİZDEN SİZE
-
Handan YENİGÜN 640 BİZE HER YER OKUL
-
Handan YENİGÜN 966 ALİ SARUHAN ANAOKULU BECERİ ATÖLYESİNDE
ALİ SARUHAN ANAOKULUNDAN YÖREMİZDEN SİZE
Yerli Malı Haftasında ülkemizin farklı bölgelerini,farklı şehirlerinin kültürel özelliklerini,tarım ürünlerini,tarihi eserlerini tanımak,bilgi sahibi olmak çocuklarımıza farkındalık kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz 'Yöremizden Size ' etkinliği için 6 bölgemize velilerimizin de yardımı ve çocukların katkısıyla yöresel ürünlerin yer aldığı Karadeniz kutusu hazırlayarak her bölgeden iletişime geçtiğimiz 1 okula gönderdik.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_201912181019380.jpg)
Kutuların içerisine çocuklarımızn yaptıkları resimleri ve öğretmenlerinin yardımıyla yazdıkları mektupları da koyduk.Aynı şekilde kutu gönderdiğimiz okullar da bizlere kendi yörelerini tanıtıcı kutular hazırlayıp gönderdiler.Kutular sınıfa ulaştığında o bölgeyi tanıtan bir köşe hazırlayıp kutunun içerisinden çıkarılan ürünler o köşeye yerleştirildi..Böylellikle çocuklar belki de hiç görmedikleri şehirlere ait yöresel ürünlerle karşılamış oldu.İlk kez isminin duydukları yiyecekleri tatama fırsatı buldular.Kutu hazırlama ve gelen kutuları açma sürecindeki heyecanları ise bambaşka bir deneyim olarak anılarında yer aldı.
Etiketler: