![](images/avatar/0.jpg)
YAŞAR KESKİN
- Tarih: 24.09.2019Okunma: 531
Okuldan Benzer Haberler
-
Fatıma Korkmaz Köse 2606 NAMAZ KARDEŞLİĞİ-NAMAZ KIL İZİ KALSIN
-
YAŞAR KESKİN 785 ÖZÇEKİM'DE ENERJİ TASARRUFU
-
Rıza Özgür YILDIZ 834 KİTAPLAR DİLE GELDİ
-
YAŞAR KESKİN 933 ŞEHİT ERHAN DURAL KIZ AİHL ÖĞRENCİLERİ CANLI YAYINLA TRT’DE FUAT SEZGİN’İ ANLATTI
-
Merve KÖSE 925 SİYER-İ NEBİ BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLEDİK
-
Merve KÖSE 7598 MEVLİD-İ NEBİ ETKİNLİKLERİYLE GÖNÜLLERE DOKUNDUK
-
YAŞAR KESKİN 1554 ŞEHİT ERHAN DURAL KIZ AİHL'DEN SEMPOZYUMDA 3 DİLDE 7 BİLDİRİ
-
YAŞAR KESKİN 807 "FUAT SEZGİN SEMPOZYUMU" ÖNCESİNDE SAYIN VALİMİZİN KONUĞU OLDUK
-
YAŞAR KESKİN 531 HEYECAN DOLU BİR BAŞARI HİKAYESİ
-
918 ŞEHİT ERHAN DURAL KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ OKUMA YARIŞMASI PROJESİ
HEYECAN DOLU BİR BAŞARI HİKAYESİ
RTE Üniversitesi HAVSA(Hava Savunma Teknolojileri) topluluğu ve okulumuz inovasyon ekibi öğrencilerinden oluşturulan, Prof.Dr.Adnan MİDİLLİ ve Doç.Dr.Uğur AKBULUT liderliğinde kurulmuş olan IDEA-L ROKET TAKIMI daha ilk yılında 4 aşamayı başarılı bir şekilde geçerek 570 takım arasından Tuz Gölünde düzenlenen Teknofest Roket Yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_20190924143910.jpg)
HAVSA adlı roket, Roketsan, Tübitak SAGE ve Teknofest tarafından kontrolü yapılmış olup başarılı bir şekillde geride bıraktığı aşamalar sonucu 2 adet yeşil, 1 adet beyaz etiket aldı.570 takım arasında alçak irtifada teknik tasarımında en iyi ikinci puanı alarak göğsümüzü kabarttı.Yarışmaya katılan okul takım başkanımız 11.sınıf Öğrencimiz Zeynep Nida EKMEKÇİ; yaşadığı heyecanlı ve bir o kadar anlamlı tecrübeyi ömrü boyunca unutamayacağını, her bir dakikasının çekişmeli, merak verici ve heyecanlı geçtiğini, takım üyesi olmaktan ve üniversite ekibiyle eşgüdümlü çalışıyor olmaktan yaşadığı gururu ve sevinci ifade etti.
Etiketler: