![](images/avatar/0.jpg)
Emre Halisdemir
- Tarih: 29.11.2023Okunma: 91
Okuldan Benzer Haberler
-
Emre Halisdemir 91 SÜMERDE YEŞİL DÖNÜŞÜM
-
Emre Halisdemir 97 ÇAY FİDESİ DİKİYORUZ
-
Mustafa Selimoğlu 85 HERKES İÇİN FUTBOL, SÜMER İÇİN FUTBOL
-
Emre Halisdemir 88 SÜMER ETWINNING EĞİTİMİNDE
-
Gamze Aslan Temiz 107 SÜMER TRABZON AKVARYUM VE KUŞ PARKINDA
-
516 4006 TÜBİTAK BİLİM FUARIMIZ
-
501 ÇEVREMİZİ GÜZELLEŞTİRDİK
-
519 OKULUMUZA YENİ KÜTÜPHANE KAZANDIRDIK
-
592 SÜMER ORTAOKULU TÜBİTAK TÜRKİYE 3.SÜ (ÜÇÜNCÜSÜ)
-
473 KÜÇÜK KÖY OKULUNUN BÜYÜK GURURU
SÜMERDE YEŞİL DÖNÜŞÜM
Sümer Öğrenci ve Öğretmenleri, Okul Serasında Bitki ve Sebze Yetiştirdi
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/345621701278987.jpeg)
Sümer İlkokul-Ortaokul öğrencileri, öğretmenlerinin rehberliğinde, okul serasında çeşitli bitkiler ve sebzeler yetiştirerek hem doğayla iç içe olmanın hem de tarımın temel prensiplerini öğrenmenin keyfini yaşadılar. Bu anlamlı etkinlik, öğrencilere sürdürülebilir tarımın ve doğal kaynakların önemini öğretirken, aynı zamanda okulun kendi ihtiyaçlarını karşılamasına katkıda bulundu.
Sümer Okulu'nun bahçesinde oluşturulan sera, öğrenci ve öğretmenlerin bir araya gelerek ortak bir projeye imza attığı bir alan haline geldi. Öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde sera içinde marul, domates, biber, roka gibi çeşitli sebzelerin yanı sıra kokulu bitkileri de büyütmenin inceliklerini öğrendiler.
Okulun Fen Bilimleri öğretmeni, öğrencilerin bu etkinlik sayesinde hem doğayla iç içe olmanın hem de bilimsel bilgiyi pratiğe dönüştürmenin önemini kavradıklarını belirtti. Ayrıca, öğrencilere sürdürülebilir tarımın ve çevre dostu tarım uygulamalarının nasıl gerçekleştirilebileceğini öğretmek adına bu projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti. Öğrenciler, yetiştirdikleri ürünleri okul etkinliklerinde kullanmak üzere tasarladıkları bir plan doğrultusunda değerlendiriyorlar. Elde edilen ürünlerin bir kısmı ise okulun ihtiyaçlarına yönelik olarak kullanılıyor.
Öğrenci ve öğretmenlerin el birliğiyle yürütülen bu proje, okulun çevresel ve sürdürülebilir uygulamalara olan katkısını simgeliyor ve öğrencilere pratik bir şekilde tarım becerilerini öğrenme fırsatı sunuyor.
Etiketler: