![](images/avatar/0.jpg)
Emre Halisdemir
- Tarih: 22.11.2023Okunma: 97
Okuldan Benzer Haberler
-
Emre Halisdemir 92 SÜMERDE YEŞİL DÖNÜŞÜM
-
Emre Halisdemir 97 ÇAY FİDESİ DİKİYORUZ
-
Mustafa Selimoğlu 86 HERKES İÇİN FUTBOL, SÜMER İÇİN FUTBOL
-
Emre Halisdemir 89 SÜMER ETWINNING EĞİTİMİNDE
-
Gamze Aslan Temiz 108 SÜMER TRABZON AKVARYUM VE KUŞ PARKINDA
-
517 4006 TÜBİTAK BİLİM FUARIMIZ
-
502 ÇEVREMİZİ GÜZELLEŞTİRDİK
-
520 OKULUMUZA YENİ KÜTÜPHANE KAZANDIRDIK
-
593 SÜMER ORTAOKULU TÜBİTAK TÜRKİYE 3.SÜ (ÜÇÜNCÜSÜ)
-
474 KÜÇÜK KÖY OKULUNUN BÜYÜK GURURU
ÇAY FİDESİ DİKİYORUZ
Sümerde Yeşile Destek: Öğrenci, Öğretmen ve Veliler Çay Fidesi Dikiyor.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/236401700667111.jpeg)
Sümer İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve velileri, okul bahçesine çay fidesi dikerek hem çevre bilincini artırdılar hem de okul bütçesine katkı sağladılar. Öğrencilerin aktif katılımı ve velilerin destekleriyle gerçekleşen etkinlik, hem öğrencilerin doğayla iç içe olmalarını sağladı hem de okulun ekonomik kaynaklarına pozitif bir katkıda bulundu.
Okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte öğrenciler, öğretmenleri rehberliğinde çay fidesi dikme konusunda eğitim aldılar. Etkinlik, öğrencilere sadece fidan dikmenin değil, aynı zamanda doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde kullanılmasının önemini anlamalarına yönelik bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyordu. Öğrenciler, kazandıkları bilgileri uygulayarak kendi elleriyle çay fidelerini toprakla buluşturdular. Toplanan çay tohumları daha sonra satılarak elde edilen gelir, okul aile birliğinin bütçesine katkı sağladı. Bu sayede öğrenciler, doğa dostu bir etkinlik yapmanın yanı sıra okullarına da maddi bir destek sunmuş oldular.
Çay fidesi dikme etkinliği, öğrencilerin doğayla etkileşimini artırmanın yanı sıra ekonomik kaynakları değerlendirme ve sürdürülebilirlik konusunda da önemli bir adım olarak kayda geçti.
Etiketler: