BİNNUR KILIÇ
- Tarih: 26.06.2020Okunma: 939
Okuldan Benzer Haberler
-
Duygu ÇOLAK AVCI Sevde ALTUNAY 488 PERMAKÜLTÜR DOĞAMIZDA VAR E TWİNNİNG PROJEMİZ
-
BİNNUR KILIÇ 939
-
BİNNUR KILIÇ 773 DENEY(E)LİM BİRLİKTE LET'S EXPERIMENT ETWİNNİNG PROJEMİZİ TAMAMLADIK
-
BİNNUR KILIÇ 726 ROBOTICS IQ ETWINNING PROJEMİZİN ÇALIŞMALARI
-
BİNNUR KILIÇ 782 STEM AT SCHOOL(OKULDA STEM) ETWİNNİNG PROJEMİZİ TAMAMLADIK
-
Binnur KILIÇ 815 OKULUMUZDA AFETLERE HAZIRLIK TATBİKATI
-
Binnur KILIÇ 849 SIFIR ATIK PROJESİ RİÇEV GEZİSİ
-
Binnur KILIÇ 1103 OKUL DIŞI ÖĞRENME ORTAMLARI MESLEK TANITIM GEZİSİ
-
Binnur KILIÇ 903 LÖSEMİ FARKINDALIK
-
Binnur KILIÇ 659 KAHRAMAN ASKERLERİMİZE SELAM
Çayeli Merkez Anaokulu 5 Yaş B şubesi öğretmeni Cansu KESKİN, öğrencileri ile birlikte "Doğaya Atma, Çöpe At" e-Twinning projesini uyguladılar. Daha yaşanılası bir dünya için doğayı koruma bilinciyle dolu nesiller yetiştirmek oldukça önemlidir. Bu önem doğrultusunda okulumuzda proje için çalışmalar gerçekleştirilmiştir.
Proje kapsamında çocuklar geri dönüştürülebilir atıkların neler olduğuyla ve bu atıkların doğaya verdiği zararlarla ilgili bilgi sahibi oldular. Doğayı koruma ve çevreyi temiz tutma bilinci oluşturmak için somut yaşantılara dayalı etkinlikler gerçekleştirildi. Çocukların evden getirdiği atıkların toplanması ve toprağa gömülmesi sağlandı. Belli bir süreç sonunda atıkların doğada yok olup olmama durumu çocuklar tarafından incelendi. Geri dönüşüm ile ilgili yaş seviyesine uygun içerikler kullanılarak bilgilendirmeler yapıldı. Geri dönüşüm merkezine yapılan gezi ile çocukların yerinde gözlem yapması sağlandı. Proje çalışmalarının fotoğraflarından ve afişlerinden pano oluşturuldu. Proje sonunda katılımcı okulların yaptığı faaliyetlerden sanal sergi hazırlandı.
https://www.artsteps.com/view/5ef1e86d8de64a3af0086d9a
Etiketler: