![](images/avatar/0.jpg)
Hasan ÖZTÜRK
- Tarih: 17.05.2020Okunma: 1924
Okuldan Benzer Haberler
-
Osman EKŞİOĞLU 72 KARİYER GÜNLERİ - HUKUK
-
Pınar ERDEM, Tuba KOPUZ 82 YAZAR-OKUR BULUŞMALARI
-
HASAN ÖZTÜRK 366 KODLAMA HAFTASI ETKİNLİĞİMİZ
-
Hasan ÖZTÜRK 1924 19 MAYIS 3 BOYUTLU TASARIMLAR VE KODLAMA ÇALIŞMALARIMIZ
-
Hasan ÖZTÜRK 628 5 ve 6. SINIFLARIMIZDA EVDE HAYAT VAR
-
Aysel AKYASAN 634 EVDE DENEY ETKİNLİKLERİ
-
Burcu ÇOBAN 644 8. SINIFLARIMIZIN VELİ TOPLANTISI YAPILDI
-
Mehmet Şahin YAZICI 707 ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTIMIZI YAPTIK
-
Hasan ÖZTÜRK 846 KORONAVİRÜS SUNUMU HAZIRLANDI
-
Hasan ÖZTÜRK 827 ARDUINO RGB LED UYGULAMASI YAPTIK
19 MAYIS 3 BOYUTLU TASARIMLAR VE KODLAMA ÇALIŞMALARIMIZ
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na özel etkinlik yapıldı.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_20200517233918S.jpg)
Bilişim teknolojileri dersi kapsamında bu haftaya özel tinkercad tasarımları yapıldı. Tasarımların bazılarında hazır şablonlar kullanılmış olsa da öğrencilerimin gayretini gözardı edemem. Bu sebeple yapılan çalışmalardan bazı görüntüleri paylaşıyorum. Bandırma vapuru, 19 Mayıs konulu anahtarlık ve kalem çizimleri yapan öğrencilerime teşekkür ederim. Uzaktan da olsa çalışmalarımızı verimli şekilde yapmaya çalışıyoruz.
5 ve 6. sınıflarımızda destekleme ve yetiştirme kurslarımızda başladığımız code.org çalışmalarımıza uzaktan eğtim ile devam ediyoruz. Algoritma konusunun öğrencilerimizde tamamen kavranması için bu etkinliklerimiz önemldir. Blok tabanlı kodlama çalışması yaparak kodlamayı öğrenen öğrencilerimizden ileri seviyeye gelenler için Scratch üzerinden etkinlikler yapmaktayız. Öğrencilerimize video eğitimleri göndererek canlı eğitim aksaklığı yaşamadan video üzerinden derslerini takip edip uygulamalarını gerçekleştirmektedirler.
Etiketler: