![](images/avatar/0.jpg)
Esma Çalhan
- Tarih: 7.03.2020Okunma: 485
Okuldan Benzer Haberler
-
Ferdi Korkmaz 414 İLK ŞİİRİM
-
Ferdi Korkmaz 318 UÇURTMA ŞENLİĞİ
-
Esma Çalhan Yıldız 498 KİTAP OKUMA SEVGİSİ TEMALI SÖYLEŞİ ETKİNLİĞİMİZ
-
Esma Çalhan Yıldız 457 15 TEMMUZ RESİM VE FOTOĞRAF SERGİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK
-
Esma Çalhan Yıldız 611 ARALIK AYI ETKİNLİKLERİMİZ
-
Esma Çalhan Yıldız 593 KASIM AYININ SEVGİ TEMASINI ATATÜRK SEVGİSİ İLE DOLU ETKİNLİKLERLE GERÇEKLEŞTİRDİK.
-
Esma Çalhan Yıldız 490 SEN HEP BİZİMLESİN ATAM
-
Esma Çalhan Yıldız 451 YAŞAMIN ANLAMI SEVGİ OKULUYUZ
-
Esma Çalhan Yıldız 403 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLUYORUZ
-
Zeynep HELLAÇ AKSU 375 PROJEMİZ KAPANIŞ WEBİNARINI MATT VE GİTARI EŞLİĞİNDE YAPTIK.
GİRİŞİMCİLİK ANASINIFINDA ÖĞRENİLİR
Çayırlı İlkokulu anasınıfı olarak Girişimcilik haftası kapsamında okulumuzda bir etkinlik düzenledik.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/etkinlik_foto/dosya_202003111710189.jpg)
"Girişimci olmak, küçük yaşta öğrenilir. Girişimci ruhu anasınıfında edinilir." düşüncesini savunarak okulumuzda Girişimci Minikler etkinliği kapsamnda bileklik satışı yaptık. Hafta boyunca aldığımız renk renk ve çeşit çeşit boncuklardan bileklikler oluşturduk. Bileklikleri oluştururken hem yatatıcılığımızı geliştirdik hem örüntü yapabilmeyi öğrendik. Küçük kas gelişimini de destekleyen çalışmamız sonucunda hazırladığımız bileklikleri okulumuzda bir stand kurarak okulumuz öğrencilerine satış yaptık. Girişimcilik nasıl olur, emek vererek para nasıl kazanılır çok güzel öğrendik. Satışlarımız sonunda kendi emeğimiz ile kazandığımız ilk paranın mutluluğunu ve okulumuzdaki öğrencilerin severek taktığı bileklikleri yapmış olmanın gururunu yaşadık. Oy birliği ile vermiş olduğumuz karar sonucunda kazandığımız para ile sinemaya gitmeye karar verdik. Çocukların emek vererek kazandıkları ilk para ile sinema keyfi bir başka güzel olacak.
Etiketler: