![](images/avatar/0.jpg)
Aytekin BEKTAŞ
- Tarih: 6.03.2020Okunma: 775
Okuldan Benzer Haberler
-
Hüseyin GÜNER 569 BİR HAFTA BİR PROJE
-
Aytekin BEKTAŞ 601 YENİ eTwinning PROJELERİMİZ EVLERİMİZDEN
-
Aytekin BEKTAŞ 775 eTwinning PROJEMİZ ŞUBAT ETKİNLİĞİ
-
Aytekin BEKTAŞ 655 ÇİKOLATA YAPIM ÇALIŞMAMIZ
-
612 KUŞLAR İÇİN YUVA YAPTIK
-
590 BENİM BÖLGEM ETWINNING PROJESİ BAŞLADI
-
693 NEVRUZ BAYRAMI İÇİN ÇİM TOHUMLARIMIZI EKTİK.
-
599 Okulumuzda Etkinlik Köşesi Hizmete Girdi
-
440 ÖĞRENCİLERİMİZ DOĞAYI SEVİYOR, ÇEVREYİ TEMİZ TUTUYOR
eTwinning PROJEMİZ ŞUBAT ETKİNLİĞİ
3. Sınıf Öğretmenimiz Ahmet BAŞ ve öğrencilerimizin ortak olarak yürüttüğü çok uluslu eTwinning projemiz "Doğaya Dost Dokunuşlar" projemizin Şubat ayı etkinliklerini tamamladık ve okulumuz adına Twinspace'e yükledik.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_20200306105508).jpg)
Teknolojik gelişmelerin olumsuz etkileri ile doğal kaynaklar hızla tükenmekte, bu nedenle malzeme tüketimini azaltmak, değerlendirilebilir atıkları geri dönüştürmek suretiyle doğal kaynakların verimli olarak kullanılması gerekmektedir. Aralık 2019'da başlayıp Mayıs 2020'de sona erecek olan "Doğaya Dost Dokunuşlar" adlı projemizde; kompost yapımı, atıkların değerlendirilmesi ve çevre temizliğiyle ilgili çalışmalar yapacağız. Çocuklar fiziksel ve duygusal olarak doğayla aralarında bir bağ hissettikten sonra hem geçmiş nesillerin bıraktığı yaraları sarmayı hem de gelecek için uygulanabilir, sürdürülebilir pratikler ve politikalar geliştirmeyi görev edinecektir.
Bu amaçla yürüttüğümüz projemizin şubat ayı etkinliklerinde, öğrencilerimizle okul çevresindeki atıkları toplayarak eserler yarattık ve okulumuzun eTwinning köşesinde sergilemeye başladık.
Etiketler:
YORUMLAR
Çok güzel eserler çıkmış ortaya, proje de çok anlamlı. Başarılar diliyorum.