![](images/avatar/0.jpg)
Feyyaz ŞENTÜRK
GÜNEYSU - KIZILAY-ŞÜKRÜ-NURTEN TOPÇUOĞLU ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULU I. KADEME
- Tarih: 24.11.2022Okunma: 408
Okuldan Benzer Haberler
-
Feyyaz ŞENTÜRK 124 PRATİKTEN TEORİYE, SAHADAN AKADEMİYE ÖZEL EĞİTİM
-
Feyyaz ŞENTÜRK 323 KAYNAŞTIRMA PROJEMİZDE SONA GELİNDİ
-
Feyyaz ŞENTÜRK 408 OTİZMLİ BİREYLER AKRANLARIYLA BÜTÜNLEŞİYOR…
-
Feyyaz ŞENTÜRK 501 UZAKTAN EĞİTİMDEN SONRA UZAKTAN YÖNETİM SÜREKLİ İLETİŞİM
-
Feyyaz Şentürk 609 NİTELİKLİ EĞİTİME KATKI İÇİN KURUM İÇİ EĞİTİMLER
-
Feyyaz ŞENTÜRK 384 NİTELİKLİ EĞİTİMİN AYRILMAZ PARÇASI BİLİMSEL TEMELLİ UYGULAMALAR
-
Feyyaz ŞENTÜRK 470 ÖĞRETMENLERİMİZİN MESLEKİ GELİŞİMİ ÇOCUKLARIMIZIN GELİŞİMİNE KATKIDIR
-
Feyyaz ŞENTÜRK 400 MAVİ HÜNER SPOR KULÜBÜ KURULDU
-
Ramazan ÇİÇEKLİ 599 OYUN ARKADAŞIM PROJESİ OKULUMUZDA BAŞLADI
-
Ramazan ÇİÇEKLİ 730 KAYNAŞTIRMA PROJEMİZ BAŞARIYLA DEVAM EDİYOR...
OTİZMLİ BİREYLER AKRANLARIYLA BÜTÜNLEŞİYOR…
Güneysu Kızılay Şükrü- Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu ağır ve orta düzey otizme sahip bireylere okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademelerinde özel eğitim hizmetlerini alanlarında uzman ve deneyimli eğitimciler eliyle sunuyor.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/141961669277196.jpg)
Milli Eğitim Bakanlığı "kaynaştırma-bütünleştirme" uygulamalarını özel gereksinimli bireyler için nihai hedef olarak koymakta. Bu hedefe uygun olarak K.Ş.N.T Özel Eğitim Uygulama Okulu kaynaştırma-bütünleştirme yoluyla eğitim uygulamalarını güçlendirmek, tüm kademelerde öğretmenlerin bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla Güneysu İlkokulu ve Güneysu Anaokulu ile Kaynaştırma Projesini başlattı. Bu proje ile performansları doğrultusunda otizmli bireylerin haftanın iki günü normal akranlarının eğitim gördüğü okul ve sınıflara devamı sağlanacak böylelikle kaynaştırma imkanlarından yararlanılması amaçlanıyor.
Projenin, ayrıştırılmış okullara devam etse de tüm özel gereksinimli bireylerin akranlarıyla eğitim görebileceği farkındalığını ve bilincini oluşturmaya katkı sağlaması planlanıyor.
Etiketler: