OTİZMLİ BİREYLER AKRANLARIYLA BÜTÜNLEŞİYOR…

Güneysu Kızılay Şükrü- Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu ağır ve orta düzey otizme sahip bireylere okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademelerinde özel eğitim hizmetlerini alanlarında uzman ve deneyimli eğitimciler eliyle sunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı "kaynaştırma-bütünleştirme" uygulamalarını özel gereksinimli bireyler için nihai hedef olarak  koymakta. Bu hedefe uygun olarak K.Ş.N.T Özel Eğitim Uygulama Okulu kaynaştırma-bütünleştirme yoluyla eğitim uygulamalarını güçlendirmek, tüm kademelerde öğretmenlerin bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla Güneysu İlkokulu ve Güneysu Anaokulu ile  Kaynaştırma Projesini başlattı. Bu proje ile performansları doğrultusunda otizmli bireylerin haftanın iki günü normal akranlarının eğitim gördüğü okul ve sınıflara devamı sağlanacak böylelikle kaynaştırma imkanlarından yararlanılması amaçlanıyor.
 
Projenin, ayrıştırılmış okullara devam etse de tüm özel gereksinimli bireylerin akranlarıyla eğitim görebileceği farkındalığını ve bilincini oluşturmaya katkı sağlaması planlanıyor.Etiketler:   

YORUMLAR


Henüz yorum yazılmadı