![](images/avatar/0.jpg)
Esma Çalhan
- Tarih: 28.09.2019Okunma: 558
Okuldan Benzer Haberler
-
Hacer DERECİ 352 EFENDİMİZ (SAV) BİR SELAM DA SEN GÖNDER
-
Evren BEKTAŞOĞLU 621 OKUMA PARKURU
-
Veysi SEVİMLİKURT 361 SIRRIMI TUT GÜVENİLİR OL
-
Zeynep OĞUZ 488 LOVE YOUR PLANET!
-
Zeynep OĞUZ 440 19 MAYIS ATATÜRKÜ ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI
-
Zeynep OĞUZ 640 23 NİSAN COŞKUSU BAŞLADI!
-
Nihal HELLAÇ SEVİMLİKURT 503 İŞE YARAMAZ DEME BELKİ SANAT OLUR
-
Zeynep OĞUZ 542 OUR TOURISM POSTERS
-
Hacer DERECİ 571 EFENDİMİZ'E (SAV) BİR SELAM DA SEN GÖNDER
-
Nihal HELLAÇ SEVİMLİKURT 446 ÇALIŞMANIN MEYVESİ BAŞARMAKTIR
15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE DEMOKRASİ GÜNÜ TÖRENİ
Çayırlı Ortaokulu tarafından 27 Eylül Cuma günü 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü programı düzenlendi. Düzenlenen programda Ömer Halisdemir başta olmak üzere 15 Temmuzda hayatını kaybeden tüm şehitlerimiz rahmet ve minnetle anıldı.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_20190928095745.jpg)
Türk milletinin, milli iradeyi zedelemeye çalışanlara unutamayacakları bir ders verdiği şanlı 15 Temmuz günü “Ömer Halisdemir’in Şehadete Yürüyüşü” adlı oyunla canlandırılmaya çalışıldı. Oyunda şehit Ömer Halisdemir’in darbeci haini vurmaya giderken zihninden nelerin geçmiş olabileceği ‘bilinç koridoru’ tekniği ile canlandırıldı. Ayrıca 15 Temmuz belgeseli izletildi ve öğrencilerimiz “Bu Vatan Kimin?” , “Kahramanlık” şiirlerini okudular.
Gerçekleştirdiğimiz törenle öğrencilerimizde milli birlik ve demokrasi bilinci oluşmasını , vatan ve millet sevgisi duygularının olgunlaşmasını hedefledik.
Bir kez daha 15 Temmuz darbe kalkışmasında hayatlarını kaybeden şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
Etiketler: