![](images/avatar/0.jpg)
İsmail Hakkı FERHADOĞLU
- Tarih: 22.04.2019Okunma: 843
Okuldan Benzer Haberler
-
Elvan SEKBAN BİLGİN 554 GERİ DÖNÜŞÜM BAŞLIKLI BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN RAHMİ METİN İLE RÖPORTAJ
-
Elvan SEKBAN BİLGİN 802 EVDEKİ FEN(A) İŞLER PROJESİ ÖĞRETMENLERİNDEN İŞARET DİLİYLE MESAJ VAR!
-
Elvan SEKBAN BİLGİN 596 EVDEKİ FEN(A) İŞLER ETWINNING PROJEMİZ
-
Elvan SEKBAN BİLGİN 487 EVLER BİLİMLE ŞENLENİYOR ETWINNING PROJEMİZ
-
Metin YILDIRIM 743 RESFEBE : “TASARLA KEŞFET”
-
Metin YILDIRIM 891 ÜRETİM ETKİNLİĞİ: “ UMUT OKULU”
-
Metin YILDIRIM 839 MİKROSKOBİK CANLILAR İŞBAŞINDA
-
Metin YILDIRIM 776 EVDE KAL TASARIMA DEVAM ET
-
Metin YILDIRIM 954 EKMEK İSRAFINA DUR! DİYELİM
-
Metin YILDIRIM 640 SEMİNER ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA MASTERMENEMEN YARIŞMASI DÜZENLEDİK
ŞAİR ÖĞRENCİ BULUŞMASI
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Nazmiye AYHAN Hanımefendi, atma türkü şairimiz Osman EFENDİOĞLU beyefendiyi okulumuza davet ederek öğrencilerimizle buluşturdu. Öğrencilerimiz, geleneksel atma türkü şairiyle beraber olmanın keyfini atma türkü dinleyerek çıkardı.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_20190421234604.jpg)
“1936 yılında Rize’nin Taşköprü köyünde doğan Osman Efendioğlu, şairliğe küçük yaşlarda atma türkü geleneği ile başlamıştır.
Sözlü gelenekler içinde yer alan Rize yöresi atma türkü geleneğini 65 yıldır ürettikleriyle sürdüren ve atma türkü geleneğini geniş halk kitlelerine tanıtan Osman Efendioğlu, geleneğin korunarak aslına uygun bir şekilde yaşatılmasında öncü olmuştur.
Okulumuz konferans salonunda öğrencilerimizle buluşan Osman Efendioğlu ve arkadaşı emekli öğretmen Orhan Naci Ak, kendilerini tanıttıktan sonra tecrübelerini öğrencilerimize aktardılar. Öğrencilerimizden gelen atma türkü isteği üzerine şairimiz, sınıflara ve öğrencilerimize özel atma türkü söylediler.
Öğrencilerimiz yöresel bir sanatçıyla beraber olma ve ilk ağızdan atma türkü dinleme heyecanını yaşadılar. Keyifli anların yaşandığı programın ardından, hediyelerini takdim ettikten sonra misafirlerimizi uğurladık.
Etiketler: