KOA PARADİGMALAR BAŞLADI

KOA PARADİGMALAR BAŞLADI

Kurtuluş İlkokulu sınıf öğretmeni Canan AŞIK AVLUK rehberliğinde eTwinning projesi olan yabancı ortaklı KOA PARADİGMALAR projesine başladılar .

Projemiz bir çok değerler dizisini içerisinde barandıran disiplinler arası modelleme yöntemlerinin kullanılacağı, göstermek , anlaşılır kılmak, örnek teşkil etmek, sınırları belli olan ön bulguları harekete geçirmek gibi paradigmaları bireylerin ilgi yetenek ve el becerileriyle sentezleyen bir öğrenme alanı oluşturmak için yapılıyor. 21. yüzyıl gereksinimleri olan Öğrenme ve Yenilenme Becerileri, yaratıcılık ve yenilenme, eleştirel düşünme, problem çözme, iletişim ve iş birliği, medya ve teknoloji becerileri, bilgi okur yazarlığı, medya okur yazarlığı, estetik ve uyum, girişimcilik, öz yönelim algoritmaları gibi beceriler merkeze alınıyor. Projemiz 2 bölümden oluşacak ve 3'er aylık periyotlar şeklinde devam ediyor.  
 8 Atölye ve her atölyede 2 etkinlik ve her ay bir Web 2.0 araçları öğrencilerimizin pandemi sürecini daha mutlu ve bilinçli geçirmelerini destekliyor. 
Çocuk gülerse dünya güler diyerek projemize devam ediyoruz.


YORUMLAR


  • Ayşegül Kıral Kalender   15 Kasım 2020 Pazar
    Tebrikler, her zamanki gibi harikasınız.
  • Yaşar KOÇAK   18 Kasım 2020 Çarşamba
    Hadi hayırlısı. Tebrikler
  • Zinnet Aşık Çap   15 Aralık 2020 Salı
    Maşallah başarıları daim olsun inşallah