KENDİNİ ARAYAN ÇOCUK ETWİNİNG PROJESİ

KENDİNİ ARAYAN ÇOCUK ETWİNİNG PROJESİ

Projemizin kuruculuğunu Rize Merkez Kurtuluş İlkokulu Sınıf öğretmeni Canan AŞIK AVLUK ve Istanbul Tuzla Mimar Sinan İlkokulu Sınıf öğretmeni Perihan Söngüt Akgöz öğretmenlerimiz yapmaktadır . Projemizin Bursa , Tekirdağ , Kırklareli , Ankara , Erzurum , Muğla ve İstanbul’dan 10 ortak ile yürütülmektedir.

İlk okuma öğretimi, ilköğretimin en önemli eğitim etkinliklerindendir. İlk okumayı etkileyen birçok zihinsel, psikolojik ve sosyoekonomik değişken vardır. Gardner her bireyin zekâ düzeylerinin özerk yetenekler tarafından oluştuğu ve sekiz zekâ gücünün var olduğunu savunmaktadır. Bu projemiz ile, ilköğretim birinci sınıf öğrencilerinin çoklu zekâ profilleri ile ilk okuma becerileri arasındaki ilişkiyi  gözlemleyip , birinci sınıf öğrencilerimizin okuma - yazma sürecinde daha etkili ve verimli öğrenmelerini sağlamak ;akademik ve sosyal yönlerini geliştirmek ;her öğrencinin güçlü yönlerini keşfetmeleri  ve farklılıklarla daha güçlü olduğumuzu içselleştirmeleri , okula mutlu ve yeni şeyler öğrenme isteği ile gelmeleri sağlamak  ;değerli olduklarını hissettikleri , empati yönü güçlü , çevresine duyarlı , gelişmeye açık , çağın gereksinimleri ile donatılan mutlu , sağlıklı , kendini arayan , kendini keşfeden ,her daim kendini geliştiren öğrenciler yetiştirmek amacımız. 

Projemizde disiplinler arası ilişki kurarak tam öğrenmenin gerçekleşmesi sağlanacak. Projemiz amacına uygun ve öğrencilerin uygulayabilecekleri Web2.0 araçları ile desteklenirken Rehberlik ,müzik ,Türkçe vb.gibi branş öğretmenlerinin destekleri alınarak mutlu ,başarılı ve donanımlı öğrenciler yetiştirmek amacımız .Projemizde günümüzde  kodlama ,stem ,doğa vb.alanların çıkış noktası olarak tüm disiplinlerini bünyesinde bulundurarak öğrencilerimizin kendilerini keşfetmeleri ,ilgi ve yetenekleri doğrultusunda geleceklerini daha emin şekillendirecekler.

Öğrencilerimizin bedeni, zihni ,ahlaki ,manevi ,sosyal ve kültürel nitelikler yönünden geliştiren ve insan haklarına dayalı toplum yapısının ve küresel düzeyde rekabet gücüne sahip ekonomik sistemin gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatarak geleceğe hazırlamak hedefimiz.


YORUMLAR

Ben robot değilim seçeneğini işaretleyin.

  • Fethiye Şahin   25 Eylül 2021 Cumartesi
    Değerli öğretmenim herşey harika olmuş emeğinize sağlık.
    Ben ronot değilim seçeneğini işaretleyin.

  • Filiz Diril   25 Eylül 2021 Cumartesi
    Emeğinizden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.iyiki Canan Aşık Avluk diyorum
    Ben ronot değilim seçeneğini işaretleyin.