BÜYÜK ÇİFTLİK İLKOKULUNDA KARNE HEYECANI VE  MÜDÜR BEYİN KARNE MESAJI

Bugün İlçe Kaymakamımız Sn.Murat AKYÜZ ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Tarık ER Büyük Çiftlik İlk okulunda karne törenine katılarak öğrencilere karnelerini verdiler.

Ara tatili öğrencilerimiz daha verimli geçirmelerini sağlamak için kaymakamlık ve ilçe müdürlüğümüz hikaye ve etkinlik kitapları dağıtımı gerçekleştirdi.
MÜDÜR BEYİN MESAJI
Bir eğitim öğretim döneminin ilk yarısını bugün tamamladık. Ancak her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Öğrencilerimizi yetersizliklerini ve öğrenme zorluklarının farkındayız bunları geliştirici çalışmalar yapmaktayız.
Bugün alınan karneler öğrencilerimizin bir dönem boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olacaktır.
Elbette bir insanın değeri rakamla ölçülemez; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır.

Sevgili Öğrencilerimiz,
Bütün bir dönem yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, bunların yanında, tatil programına, sevilen ve zararsız televizyon programlarını izlemeyi, arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak aktiviteler yapmayı, hobilerinize daha çok zaman ayırmayı da eklemelisiniz ancak; tüm bunları yaparken ölçülü davranmak gerektiğini unutmayınız.

Değerli Velilerimiz,
Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylerine dönüştürülmesi amacı ile her türlü olanağı seferber etmekte, her türlü çabayı göstermekte ve her türlü özveride bulunmaktadır. Sizlerin bunun bilincini taşıdığınızı biliyoruz.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,
Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşününüz.
Bu gönül yolculuğunda sevgili öğrencilerimizin ellerinden tutan öğretmenlerimize, binlerce kez  teşekkür ederim.

İYİ TATİLLEREtiketler:   

YORUMLAR


Y
Yaşar Koçak      18.01.2020     
Bol okumalı iyi tatiller...