![](images/avatar/0.jpg)
Mahmut Dertli
- Tarih: 22.12.2019Okunma: 890
Okuldan Benzer Haberler
-
Mahmut Dertli 1015 OBEZİTE VE SAĞLIKLI BESLENME
-
Mahmut Dertli 890 ÜRÜNLERİMİZ YERLİ
-
Ayşe ALTIN 517 CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADIK
-
655 OKUL ÖNCESİ SINIFLARIMIZLA OKUL DIŞARIDA ETKİNLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK
-
604 HAYALLER GERÇEK OLDU
-
505 PAZARIN NABZINI TUTTUK
-
828 ARTIK OKULUMUZDA KUM HAVUZU VAR
-
592 DERSİMİZİ SU ÜRÜNLERİ MÜZESİ VE AKVARYUMUNDA İŞLEDİK
-
545 DERSİMİZİ BİLİM SANAT MERKEZİNDE İŞLEDİK
-
589 ÜRETİM,DAĞITIM VE TÜKETİM KONUSUNU YERİNDE İŞLEYELİM
ÜRÜNLERİMİZ YERLİ
Her yıl okullarda kutlanan ve bu yıl da 12-18 Aralık tarihlerini kapsayan Yerli Malı Haftası'nı okulumuz yeni bir bakış açısı ve farklı etkinliklerle kutladı.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_201912222107035.jpg)
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla tüm okullara gönderilen yazıya istinaden, "Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası" kapsamında etkinliklerimizde, tarımdan sanayiye kadar her alanda büyük önem taşıyan yerli üretimin önemini vurguladık. Bu kapsamda okulumuzda, öğrencilerimizin yaşadıkları bölgelere ait coğrafi işaretleri öğrenmelerini, Türkiye'de üretilen ve yurt dışına satılan ürünlerin tanıtımının yapılması, veli bilgilendirme toplantıları gibi etkinliklere imza attık.
Ülkemizin coğrafi bölgelerine göre standlar oluşturduk. Standlarda her bölgeyi tanıtan haritalar yaptık. Öğrenmede kalıcılığı artırmak ve öğrenmeyi zevkli hale getirmek için standlarımızı yöresel yiyecekler ve sanayi ürünleriyle süsledik. Öğrencilerimizle hem eğlenmiş hem de öğrenmiş olduk.
Etkinliğimize İkizdere kaymakamız Cafer Kaymakçı, ilçe milli eğitim müdürümüz Adem Gündüz, ilçe şube müdürümüz Selami Öner beyfendiler teşrif ederek bizi hem motive ettiler hem de bizi onurlandırdılar.
Etiketler:
YORUMLAR
Çok teşekkür ederiz Müdür Bey. Emeği geçen bütün öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyorum.