ÇIRPTIM, ÇIRPTIM KARIŞTIRDIM!

Okulda sana kek yaptım...

   Ahmet Mesut Yılmaz İlkokulu Özel Eğitim öğretmenleri Yeşim SOLAK, Melek ŞEN, Gizem ALPAY ve Ayşegül HOŞVER öğrencileri ile birlikte  Anasınıfının mutfağında harika bir kek yaptılar.

   Kek yapımının bütün aşamalarına aktif olarak katılan öğrenciler tüm malzemelerle birlikte minik ellerinin tadını ve kalplerinin sevgisini de çırpma kapına ekleyip güzelce çırptılar. Hazırladıkları keki pişirmesi için okulun kantin işletmecisi olan Ender ÇİÇEK abilerine teslim eden öğrenciler, keklerinin pişmesini sabırsızlıkla beklediler. Pişip şişen bu nefis kekin üzerine çikolata sosu ve süsleri de koyduktan sonra afiyetle yemeden önce "PAYLAŞMAK GÜZELDİR" diyerek hazırladıkları kekten diğer arkadaşlarına ve Ender Abilerine de ikram ettiler. 
   Güzel ve özel öğrencilerimiz bu etkinlikle ortaya bir ürün çıkarmış olmanın ve kendi elleriyle hazırladıkları bir yiyeceği yemenin mutluluğunu yaşadılar. Bu etkinlik aynı zamanda grup çalışması, işbirliği, dayanışma ve paylaşmanın önemini kavramalarına vesile oldu. Etiketler:   

YORUMLAR


Y
Yaşar Koçak      04.10.2019     
Örnek çalışma. Emeği geçenleri tebrik ediyorum...

H
HASAN TEZCAN      07.10.2019     
Güzel bir etkinlik. Tebrik ederim. Cengiz KARAHAN

N
Nimet Büyük      09.10.2019     
Emeklerinize sağlık arkadaşlar

S
Saygün YANILMAZ      21.10.2019     
Tebrik ediyorum emeklerinize sağlık.