![](images/avatar/0.jpg)
YUSUF ARDIÇ
MERKEZ - Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
- Tarih: 12.09.2019Okunma: 517
Okuldan Benzer Haberler
-
Serpil Yıldız Mahmutoğlu 376 "TEMİZ TUNA TEMİZ KARADENİZ" ERASMUS+ KA229 PROJEMİZİN BEŞİNCİ HAREKETLİLİĞİNİ TÜRKİYENİN DÜZCE ŞEHRİNDE GERÇEKLEŞTİRDİK
-
Serpil Yıldız Mahmutoğlu 702 "TEMİZ TUNA TEMİZ KARADENİZ" ERASMUS+ KA229 PROJEMİZİN DÖRDÜNCÜ HAREKETLİLİĞİNİ SIRBİSTANIN BELGRAD ŞEHRİNDE GERÇEKLEŞTİRDİK
-
Serpil Yıldız Mahmutoğlu 669 "TEMİZ TUNA TEMİZ KARADENİZ" ERASMUS+ KA229 PROJEMİZİN ÜÇÜNCÜ HAREKETLİLİĞİNİ ROMANYANIN KÖSTENCE ŞEHRİNDE GERÇEKLEŞTİRDİK
-
Serpil Yıldız Mahmutoğlu 418 "TEMİZ TUNA TEMİZ KARADENİZ" ERASMUS+ KA229 PROJEMİZ İKİNCİ HAREKETLİLİĞİNİ AVUSTURYANIN BAŞKENTİ VİYANADA GERÇEKLEŞTİRDİ
-
Serpil Yıldız Mahmutoğlu 521 "TEMİZ TUNA TEMİZ KARADENİZ" ERASMUS+ KA229 PROJEMİZ İLK HAREKETLİLİĞİNİ MACARİSTANIN BAŞKENTİ BUDAPEŞTEDE GERÇEKLEŞTİRDİ
-
Serpil Yıldız Mahmutoğlu 629 OKULUMUZ MAVİ OKUL ETİKETİ ALMAYA HAK KAZANDI
-
Serpil Yıldız Mahmutoğlu 592 "CLEAN DANUBE CLEAN BLACK SEA" ETWINNING PROJEMİZDE SANAL SERGİMİZ
-
Serpil Yıldız Mahmutoğlu 428
-
Serpil Yıldız Mahmutoğlu 532 "CLEAN DANUBE CLEAN BLACK SEA" ETWINNING PROJEMİZDE YAPBOZ ETKİNLİĞİ
-
Serpil Yıldız Mahmutoğlu 447 "CLEAN DANUBE CLEAN BLACK SEA" PROJE EKİBİ ÇEVRİMİÇİ ETKİNLİKLERDE BULUŞUYOR
UZMAN KAŞİFLERDEN VALİMİZE ZİYARET
2019 TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen İnsansız Sualtı Sistemleri yarışmasında, Rize'yi temsil edecek olan "Uzman Kaşifler" takım adıyla bir araya gelen okulumuz Rize Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Vali Kemal Çeber'i ziyaret ederek proje sunumu yaptılar.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_20190912160937.jpg)
Vali Çeber yapılan sunumun ardından öğrencileri ve akademik danışmanları tebrik ederek ;" Günümüz dünyasında teknoloji hızla ilerlemektedir. Biz de buna uygun olarak kendimizi geliştirilmeli ve yeni şeyler üretmeliyiz. Bu konuda örnek oluşturabilecek bir projeye imza atan siz değerli öğrencileri tebrik ediyorum. Yapmış olduğunuz çalışmalarla bizleri gururlandırmaya devam edeceğinizi gönülden inanıyorum. "dedi.
Proje Tanıtımı: İnsansız Sualtı Sistemleri Yarışmasına katılacak Denizaltı Robotu Projesinde; 4 Adet ROV Motoru bulunmakta olup ikisi denizaltının yatay hareketini sağlayacak olup, diğer ikisi dikey hareketini sağlayacaktır. Bunun yanında 2 adet su balast tankları ile gövdeye su çekerek tuzlu su ve tatlı su dengesini sağlayacaktır. Denizaltı robotu palet tekerleri ile denizin dibinde kum üzerinde ileri geri hareket edebilecektir. Ayrıca önüne takılan kamera ile objeleri, denizaltındaki hareketleri ve robot kolun yaptığı işleri su üstündeki panelde gözlemlenebilecektir.
Etiketler: