![](images/avatar/0.jpg)
Hatice Şengül
- Tarih: 22.01.2021Okunma: 709
Okuldan Benzer Haberler
-
Marife ÖZAY 319 TİAL İLE ROMED HEP BİRLİKTE EL ELE...
-
Marife ÖZAY 358 MİSAFİRİN VAR ETKİNLİĞİ
-
Marife ÖZAY 528 OTİZM FARKINDALIK PROGRAMINA KATILDIK
-
Marife ÖZAY 529 BAĞIMLI OLMA , ÖZGÜR OL !
-
Marife ÖZAY 1331 SAĞLIKLI BESLENME Ve DİYABET
-
Marife ÖZAY 3209 GERİ DÖNÜŞÜM VE SIFIR ATIK
-
Marife ÖZAY 579 HAYAT KURTAR
-
Marife ÖZAY 1541 BAĞIMLILIK KONULU RESİM VE AFİŞ YARIŞMASI ÖDÜL ALAN ESERLER
-
Marife ÖZAY 1031 TEVFİK İLERİ ANADOLU LİSESİ YEŞİLAY HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI
-
Marife ÖZAY 581 TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI PROGRAMI
EN YÜKSEK KAĞIT KULESİ MÜCADELESİ
Bu çalışma Rize Fatma Nuri Erkan Bilim Sanat Merkezi öğretmenimiz Serdar Yazıcı Hocamın tavsiyesi üzerine öğrencilerimize bir stem çalışması olarak verilmiştir. Buradaki amaç en yüksek ve en dayanıklı kuleyi yapabilmektir.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/etkinlik_foto/dosya_20210210103020E.jpg)
Ben Rize Tevfik İleri Anadolu Lisesi matematik öğretmeni olarak 9/E Sınıfı öğrencilerime bu çalışmayı performans ödevi olarak verdim. Kısa süre olmasına rağmen oldukça güzel çalışmalar yapan öğrencilerim oldu. Bu çalışmalardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Fotoğrafını paylaştığımız kağıttan kulelerin en uzun olanı 115cm dir ve bunu takip eden diğer kulelerin uzunlukları 110cm,102cm, 100cm, 87cm, 65cm dir ve en dayanıklı olan iki kule 100cm ve 65cm dir.
Etiketler: