![](images/avatar/4.jpg)
EMİN MAHMUTOĞLU
ARDEŞEN - MERKEZ FATİH İLKOKULU
- Tarih: 12.03.2020Okunma: 801
Okuldan Benzer Haberler
-
İNCİ YILDIZ 76 MİSAFİRİNİZ VAR
-
KADİR DELİBAŞ 73 ATASÖZLERİ VE DEYİMLERİMİZ
-
Nursema Atagün,Pınar Gül ve Meryem Demircioğlu 123 MİSAFİRİNİZ VAR
-
Emin Mahmutoğlu 79 TURŞULARIMIZ HAZIR
-
Emin Mahmutoğlu 200 MİSAFİRİNİZ VAR
-
Gülüzar Yazar 137 MİSAFİRİNİZ VAR
-
Göksel Yıldırımkaya 115 ÇÖMLEK YAPIYORUZ
-
Göksel Yıldırımkaya 146 YERLİ MALI HAFTASI
-
Emin Mahmutoğlu 266 MİSAFİRİNİZ VAR
-
Emin Mahmutoğlu 155 MİSAFİRİNİZ VAR
ÖFKENİN SONUÇLARI
Öğrencilerimize öfkenin sonuçlarını anlattık
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_202003121120220.jpg)
1/E sınıfımızla öfkeninin sonuçlarını gösteren bir etkinlik uyguladık.Bu etkinlikte öğrencilere önce bir elma veriyoruz.öğrenciler öfke anında gösterdikleri tavırları ve şiddeti elma ya da göstermelerini istiyoruz.Daha sonra başka bir elma daha veriyoruz.Bu elmaya da güzel şeyler söyleyip güzel davranmalarını istiyoruz.Etkinlik sonunda iki elmayı da bölüyoruz.ökfe ve şiddet gösterdikleri elmanın içerisinin ezilmiş renginin değişmiş,iyi davrandıkları elmanın ise içinin daha güzel olduğunu gösteriyoruz.Böylece öfke ve şiddetin fiziki olarak etkisi olmasa da insanın iç dünyasını etkilediğini anlatmış oluyoruz.Daha sonra çocukların şiddet algısını ölçmek için 4 sorudan oluşan bir anket doldurtuyoruz.Bu anketle onların şiddet kavramını görmüş oluyoruz.Bu etkinlik rehber öğretmen Emin Mahmutoğlu tarafından uygulanmıştır.
Etiketler: