![](images/avatar/0.jpg)
ESRA AKTAŞ
- Tarih: 7.03.2020Okunma: 778
Okuldan Benzer Haberler
-
AYSUN ŞALCIOĞLU 268 MİSAFİRİNİZ VAR
-
AYSUN ŞALCIOĞLU 275 GENÇLİK HAFTASI
-
Elif Arıman 63 YENİDEN KULLANMA ETKİNLİĞİ
-
AYSUN ŞALCIOĞLU 457 I LOVE YOU MATH ETWINNING: KÜBİZM VE MATEMATİK
-
AYSUN ŞALCIOĞLU, Güven Şahin 268 MİSAFİRİNiz VAR
-
Aynur Yılmaz, Aylin Kaya Koto, Güven Şahin 113 MİSAFİRİN VAR
-
Güven Şahin 80 MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULUNDA KANO SPORU TANITIMI
-
Aylin Kaya Koto 174 MİSAFİRİN VAR
-
AYSUN ŞALCIOĞLU 381 MİSAFİRİN VAR
-
Berna Özpirinç 90 MİSAFİRİNİZ VAR
ENGLISH LESSONS WITH WEB 2.0 TOOLS
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu olarak İngilizce dersimizde 5-E sınıfımızla çeşitli web 2.0 araçlarını kullanarak interaktif bir ders işledik.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_20200307152004.jpeg)
Öğrencilerimizde 21. yy becerilerini geliştirmek ve öğrencilerimizin yeni nesil öğrenme yöntemleri sayesinde İngilizce dersimize daha fazla katılım göstermesini, teknolojiyi kullanarak kendini her alanda geliştirmesini sağlamak amacıyla web 2.0 araçlarından faydalandık.Öncelikle web 2.0 araçları üzerinde öğrencilerimizle birlikte ünitemizle ilgili çeşitli sorular hazırladık. Soruları hazırlama sürecinde aktif katılım gösterdiler, şıkların ve soruların nasıl olması gerektiğine birlikte karar verdik . Daha sonra kendilerine sunulan şifre ile tabletler ve akıllı tahtayı kullanarak eş zamanlı olarak soruları cevapladılar. Böylece öğrencilerimizin kaç tanesinin hangi konuda eksiği olduğunu , hangi konuları daha iyi anladığını tespit ettik. Ve sonraki derslerimizi buna göre yönlendirmeye karar verdik. Teknoloji, tabletler, akıllı tahta öğrencilerimizin dikkatini cok fazla çektiği için hem eğlenceli hem de cok kalıcı bir öğrenme gerçekleşmiş oldu.Teknolojik gelişmelerden faydalanarak öğrencilerimiz evlerinde kendi kendilerine de nasıl çalışabileceklerini öğrendiler . Eğlenerek öğrenmeye devam o zaman...
Etiketler:
YORUMLAR
Örnek çalışma olmuş. Tebrik ediyorum...
-
EESRA AKTAŞ 8.03.2020
Çok teşekkür ederim müdürüm
"Bir Lisan bir insan" özdeyişiyle nice lisanlara ve nice insanlara...
-
EESRA AKTAŞ 9.03.2020
Aynı fikirdeyim müdürüm, çok teşekkür ederim