![](images/avatar/0.jpg)
Bekir KÖROĞLU
- Tarih: 27.02.2020Okunma: 1134
Okuldan Benzer Haberler
-
Yasemin Zeynep Avcı 894 ÇEVRE KORUMA HAFTASI ETKİNLİKLERİ: ÇİFTEKAVAK MAHALLESİNİN TEMİZLİĞİ BİZDEN SORULUR
-
Bekir KÖROĞLU 735 BOĞAZ ORTAOKULU RAMAZAN HATIRASI
-
Bekir KÖROĞLU 605 Canlı Ders Uygulamasına Başladık
-
Bekir KÖROĞLU 821 ÖĞRENCİLERİMİZDEN EVDE KAL VİDEOSU
-
Bekir KÖROĞLU 783 BOĞAZ ORTAOKULUNDA DEZENFEKTE ÇALIŞMASI
-
Bekir KÖROĞLU 999 Kitap Söyleşisi
-
Bekir KÖROĞLU 1134 Mübarek Üç Aylar
-
Bekir KÖROĞLU 801 MEVLİD-İ NEBİDE ONU ANDIK, ANLADIK VE ANLATTIK
-
Bekir KÖROĞLU 665 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ OKULUMUZU ZİYARET ETTİ
-
Bekir KÖROĞLU 737 29 EKİM PANO ÇALIŞMALARI
Mübarek Üç Aylar
Toplumları ayakta tutan, toplumların dinamizmini sağlayan ortak değerler vardır. Bu değerler toplum fertlerini yakınlaştırır, kaynaştırır, toplumu yek vücüt kılar. Bu değerler nesilden nesile aktarılarak değerlerin devamlılığının sağlanmasına katkı sağlar.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_202002271245534.jpg)
Bizim toplumumuzda da kültürümüzden, inancımızdan mülhem ortak değerlerimiz vardır. Bunlardan birisi de rahmet ayı olan Ramazan-ı Şerif'in habercisi üç aylardır. Üç ayları, ihtiva ettiği anlamı öğrencilerimize aktarmak biz öğretmenlerin görevidir. Bu doğrultuda Boğaz Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi zümre öğretmenleri olarak öğrencilerimizi hem üç ayların anlamı ile anlamlandırmak hem de öğrencilerimiz nezdinde farkındalık oluşturmak ve aynı zamanda hediyeleşmenin Nebevi bir sünnet olduğunu da fiili olarak göstermek için öğrenciler arasında hediyeleşme etkinliği yapılmıştır. Oluşturulmak istenilen farkındalığa tüm okul öğretmenlerini katmak için öğretmenler arasında da hediyeleşilmiş tüm Boğaz Ortaokulunda üç aylar hususunda genel anlamda farkındalık oluşturulması amaçlanmış ve çok da başarılı olunmuştur. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi zümresi olarak, bu konuda emek veren, destekleri ve katılımları için tüm idari personel ve Boğaz Ortaokulunun öğretmenlerine teşekkür ediyor, daha nice hayırlı faaliyetlerin kapısını aralamasını Rahmet-i Rahman'dan niyaz ediyoruz.
Etiketler: