![](images/avatar/0.jpg)
Zeynep HELLAÇ AKSU
- Tarih: 27.02.2020Okunma: 782
Okuldan Benzer Haberler
-
AYSUN ŞALCIOĞLU 267 MİSAFİRİNİZ VAR
-
AYSUN ŞALCIOĞLU 275 GENÇLİK HAFTASI
-
Elif Arıman 62 YENİDEN KULLANMA ETKİNLİĞİ
-
AYSUN ŞALCIOĞLU 457 I LOVE YOU MATH ETWINNING: KÜBİZM VE MATEMATİK
-
AYSUN ŞALCIOĞLU, Güven Şahin 267 MİSAFİRİNiz VAR
-
Aynur Yılmaz, Aylin Kaya Koto, Güven Şahin 113 MİSAFİRİN VAR
-
Güven Şahin 80 MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULUNDA KANO SPORU TANITIMI
-
Aylin Kaya Koto 174 MİSAFİRİN VAR
-
AYSUN ŞALCIOĞLU 381 MİSAFİRİN VAR
-
Berna Özpirinç 90 MİSAFİRİNİZ VAR
TAHMİN KAVANOZU (GUESSING JAR)
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 5-B sınıfı olarak İngilizce dersinin olduğu her gün tahmin kavanozu etkinliği yapıyoruz.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_202002270908258.png)
Tahmin kavanozu etkinliğimizde öğrencilerimiz bir kavanozun içini diledikleri materyalle dolduruyorlar ,bu bir yiyecek de olabilir.Etkinlik öncesinde kaç tane (how many .................are there in the jar?) şeklinde renkli kağıtlara hazırlamış oldukları yazı da boşluğa kavanozun içinde hangi nesne varsa onun İngilizcesi yapıştırılır.Ve arkadaşlarına sorarlar, görevli bir öğrenci defterine not alır tüm tahminleri.İngilizce dersi bitiminde tahmin kavanozu açılır.Ve hep birlikte sayılır.Tahmini olarak en çok yaklaşan öğrencimizi İngilizce olarak tebrik sözcükleri kullanılarak tebrik edilir.(good guess,congrats,great...)Amaç öğrencilerimizin bir kelimeyi araştırıp gelmesi,kalıbı pekiştirmek, sunum yeteneğini geliştirmek,kendilerini İngilizce ifade edebilmeleridir.
Etiketler: