![](images/avatar/0.jpg)
Muhammet KAN
- Tarih: 21.02.2020Okunma: 577
Okuldan Benzer Haberler
-
Murat CİHAN 51 YEMEK YARIŞMASI
-
Murat CİHAN 176 SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN İLİMİZİ ZİYARETİ
-
Murat CİHAN 118 ÖĞRENCİLERİMİZ ŞEHİTLERİNE BAYRAK OLDU.
-
Arzu Telci 318 BAĞIMLI OLMA, ÖZGÜR OL
-
Muhammet KAN 577 ÖĞRENCİLERİMİZ KORKUT ATA DA
-
Muhammet KAN 937 EKREM ORHON MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE İNGİLİZCE BİLGİ YARIŞMASI
-
Murat CİHAN 527 ŞEHİTLERİMİZİ MİSAFİR EDİYORUZ.
-
Muhammet KAN 465 ÖĞRENCİLERİMİZİN BECERİ EĞİTİMİ SINAVLARINI YAPTIK
-
Muhammet KAN 670 HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL DA AŞURE AYINDA MAHALLE SAKİNLERİNE AŞURE DAĞITTIK
-
867 DÜNYA MUTFAĞI
ÖĞRENCİLERİMİZ KORKUT ATA DA
Öğrencilerimiz tiyatroyla buluşuyor.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_20200224104341t.jpg)
Aklı başında olan bir kez ölür, akılsız ise günde on kez. En iyisi ölmeden önce ölümsüzlük yolunu bulmalı. Doğuya git aynı düş, batıya git aynı düş. Kuzeyde, güneyde hep aynı düş. Nedir bu can telaşı? Beden gömülür. Ya ruh? Can, ipek pamuklar içinde kızıl telaşta. Ruh arafta; gitmek mi kalmak mı? Peki, seçim var mı?
Okul dışı öğrenme etkinlikleri kapsamında Ekrem Orhon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri olarak 26 Şubat 2020 Çarşamba akşamı saat 20.00’de İsmail Kahraman Kültür Merkezin’de oynanacak olan ‘’Korkut Ata’’ adlı tiyatro oyununu izlemeye gideceğiz. Edebiyat öğretmenleri olarak öğrencilerimize derslerde İslamiyet öncesi Türk kültür ve Medeniyetinin Türk Edebiyatının temelleri olduğunu anlattık. Arzumuz öğrencilerimizin bu bilgi birikimi ile tiyatroyu izleyip öğrendiklerini kalıcı hale getirmeleri. Öğrencilerimizin çoğu ilk defa tiyatro izleyecek olmanın heyecanı içindeler. Onlar için farklı bir deneyim olacak. Bu fırsatı onlara vermenin sevinciyle İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar KOÇAK’ı da öğrencilerimizle tiyatro izlemeye davet ediyoruz.
Etiketler: