![](images/avatar/0.jpg)
Özge Güngör Akgün
GÜNEYSU - ULUCAMİ İLKOKULU
- Tarih: 21.12.2023Okunma: 229
Okuldan Benzer Haberler
-
Büşra ARSLAN 70 ÇOCUKLARDA PSİKOLOJİK SAĞLAMLIĞI SAĞLAMAK ADLI SEMİNER
-
Tüm Öğretmenler 114 ULUCAMİ İLKOKULU GAZETESİ
-
Özge Güngör Akgün 229 SEVGİNİN GÜCÜ
-
Tüm Öğretmenler 60 OKUR-YAZAR ETİNLİĞİ
-
NESRİN ALACA 113 ANNE ÇOCUK ETKİNLİĞİMİZ
-
623 ÜRETEN OKUL
-
698 YEŞERECEK DÜŞLER BAŞARACAK YENİ NESİLLER
-
567 PAYLAŞMAK GÜZELDİR
-
435 3. CEMRE BİZİM BAHÇEYE DÜŞTÜ
-
628 2023 EĞİTİM VİZYONU TASARIM BECERİ ATÖLYESİ
SEVGİNİN GÜCÜ
Sözcüklerin suya ve hücrelere etkisini gösteren pirinç deneyi sevginin ve pozitif enerjinin gücünü ortaya koymaya hazırlandı. Görevini yerine getirdi.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/122601703174928.jpeg)
Sevgi şifadır
Sevgi güçtür.
Sevgi değişimin mührüdür. (Mevlana)
Öğrencilerimizle sevginin gücünü anlatmaya ve göstermeye yönelik pirinç deneyimizi yaparken 2 kavanoza eşit miktarda pirinç ve su koyduk. Kavanozların birine "seni seviyorum çok güzelsin", diğerine "seni sevmiyorum,çok çirkinsin" sözlerini yapıştırdık. Her sabah sırayla öğrencilerimiz kavanozlara bu yazıları tonlamalara dikkat ederek okudu. Yaklaşık 2 hafta sürenin ardından kötü sözler söylenen pirinç kavanozunun siyah küfler attığı , diğer kavanozun ise küfsüz kaldığı gözlendi. Öğrenciler başta hiçbir etkisi olmayacağını düşündükleri için sonuca çok şaşırdılar. Sevginin çok iyi bir ilaç olduğunu gösteren sosyal deneyimiz başarılı ile sonuçlandı.
Etiketler: