![](images/avatar/0.jpg)
Funda CİVELEK
ARDEŞEN - ARDEŞEN İMAM HATİP ORTAOKULU
- Tarih: 15.10.2021Okunma: 405
Okuldan Benzer Haberler
-
Funda CİVELEK 405 ARDEŞEN İMAM HATİP ORTAOKULU KODLUYOR
-
FATİH DAĞ 609 ERGENLİK DÖNEMİNDE YAŞANAN PSİKOLOJİK PROBLEMLER SEMİNERİ
-
FUNDA GÜNER KAL 1052 KARİYER GÜNLERİMİZ BAŞLADI
-
FUNDA GÜNER KAL 808 SOSYAL BİLGİLER DERSİNİ MÜZEDE İŞLEDİK
-
FATİH DAĞ 721 ARDEŞEN İHO OKUL DIŞI ÖĞRENME ETKİNLİĞİNDE
-
FATİH DAĞ 600 OKUL DIŞI ÖĞRENME ETKİNLİĞİ
ARDEŞEN İMAM HATİP ORTAOKULU KODLUYOR
Ardeşen İmam Hatip Ortaokulu Avrupa Kod Haftası Etkinlikleri
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/131791634294520.jpg)
AB Kod Haftası, programlama ve diğer teknolojik aktiviteler yoluyla yaratıcılığı, problem çözmeyi ve iş birliğini teşvik eden bir taban hareketidir. Buradaki amaç, programlamayı daha görünür kılmak, gençlere, yetişkinlere ve yaşlılara fikirleri kodlamayla nasıl hayata geçirdiğinizi göstermek, bu becerileri ortaya çıkarmak ve motive olmuş kişileri öğrenme amacıyla bir araya getirmektir. Bu amaç doğrultusunda okulumuz 5. ve 6. sınıf öğrencileri Code.Org ve Scratch blok tabanlı programlama aracını kullanarak çeşitli kodlama aktiviteleri gerçekleştirdiler. Öğrencilerimize göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Etiketler: