![](images/avatar/0.jpg)
Kamil GÖRMÜŞ
- Tarih: 12.01.2020Okunma: 736
Okuldan Benzer Haberler
-
PAZAR FEN LİSESİ 55 E-TWINNING: GERİ DÖNÜŞÜMDE SANAT YOLCULUĞU
-
MUAZZEZ TİKBAŞ 105 ART JOURNEY IN RECYCLING (GERİ DÖNÜŞÜMDE SANAT YOLCULUĞU)
-
Muazzez TİKBAŞ 111 PRACTICE MAKES PERFECT
-
Kamil GÖRMÜŞ 501 PFL PERSONELİNİN GÖNÜLLÜ ÇALIŞMASI
-
Kamil GÖRMÜŞ 581 PFL 29 EKİM ETKİNLİKLERİ
-
Kamil GÖRMÜŞ 522 PFL UZAKTAN EĞİTİM VELİ GÖRÜŞ ANKETİ SONUÇLARI
-
Burak TURGUT 609 Pazar Fen Lisesi "Codeweek 2020" çalışmaları
-
Kamil GÖRMÜŞ 500 EBA CANLI YAZ KURSUMUZU BİTİRDİK
-
Kamil GÖRMÜŞ 542 PAZAR FEN LİSESİ ÇEVRİMİÇİ DYK VELİ TOPLANTISI
-
Kamil GÖRMÜŞ 723 PAZAR FEN LİSESİ'NDEN 15 TEMMUZ ANISINA
PAZAR FEN LİSESİ FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİNDE
“Okulum Rize-Okul Dışı Öğrenme Ortamları” projesi kapsamında Biyoloji öğretmenimiz Esma Tepebaş ve 20 öğrencimiz RTEÜ Fen-Edebiyat Fakültesi’ne bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.
Esma Hoca ve öğrencileri, 10/01/2020 tarihinde düzenledikleri üniversite gezisinde önce Katıhal Fiziği Anabilim Dalı laboratuvarında Dr. Öğr. Üyesi Sait Barış Güner’in süperiletken maddelerle ilgili yaptığı deneyi izlediler. Türkiye’de ilk kez tamamen yerli ve milli teknolojiyle üretilen süperiletken maddeyi incelediler. Daha sonra Genel Biyoloji Anabilim Dalı laboratuvarında Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Aktürk Dizman cihazları tanıtarak yapmış olduğu deneylerin sonuçlarını bizlerle paylaştı. DNA çoğaltma çalışmalarından bahsederek az miktardaki DNA’dan kimlik tespiti yapma aşamalarını gösterdi. Son olarak Zooloji Anabilim Dalı laboratuvarında Arş. Görevlisi Cantekin Dursun’un rehberliğinde mikroskop ile kurbağalarda yaş tayini incelemesi yapıldı. Bu işlemin ardından diğer zooloji laboratuvarına geçen öğrencilerimiz dünya üzerindeki çeşitli canlıları inceleme fırsatı yakaladı.
Etiketler: