![](images/avatar/0.jpg)
Hazal Merve VARLI
- Tarih: 30.12.2019Okunma: 725
Okuldan Benzer Haberler
-
Leyla Nişancı 167 "KÜLTÜRÜMÜZ İLE YAŞIYORUZ" ETKİNLİĞİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ NİMET BÜYÜK KATILIMI İLE GERÇEKLEŞMİŞTİR.
-
Leyla Nişancı 189 MİSAFİRİMİZ VAR PROJESİ KAPSAMINDA MİSAFİRLİKLERE DEVAM EDİYORUZ.
-
Metin TERZİOĞLU 800 ÖĞRETMENELER KURULU TOPLANTIMIZI ZOOM ÜZERİNDEN YAPTIK.
-
Metin TERZİOĞLU 646 OKULUMUZ LGS'YE HAZIR
-
Metin TERZİOĞLU 898 EVDE KALSAK DA SPORSUZ KALMAYACAĞIZ.
-
Metin TERZİOĞLU 1382 EBA'DA CANLI DERSİMİZ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR
-
Metin TERZİOĞLU 691 EBA CANLI DERSLERE DEVAM
-
Metin TERZİOĞLU 796 HEMŞİRELER GÜNÜ
-
Metin TERZİOĞLU 871 EVDE SPOR YAPIYORUZ
-
Metin TERZİOĞLU 971 VELİLERİMİZE MİSAFİR OLDUK
LEGO EDUCATION V3 ÖĞRENMEYE BAŞLADIK
Okulumuz Bilişim Teknoloji ve Yazılım dersi Destekleme ve Yetiştirme Kursunda ortaokul öğrencilerimiz Lego Educatıon V3 öğrenmeye başladılar.Rbot Kitinin legoları birleştirecekler ve sonra görsel bloklarla kodlama yapacaklar.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_20191230132357.jpeg)
Çocukların vazgeçilmez oyuncakları Lego ile çocukların oynayarak öğrenmelerini sağlamak amacıyla yarattığı Lego Education Kiti ile oluşturduğu ürünler ile birlikte çocuklarımızın 21. yüzyıl becerilerini geliştirmelerine ve oynayarak yaparak öğrenmelerine fırsat tanıyor. Hem eğlenmelerini hem öğrenmelerini sağlıyor.Lego birlşetirme aşamalarında doğru adım ve malzeme kullanarak yönerge izlemesine de fayda sağlamaktadır.
Ortaokul grupların da Lego Education ürünleri öğrencilerle her düzeyde etkileşime girerek, iletişim, yaratıcılık, işbirliği ve eleştirel düşünme becerilerini harekete geçiren uygulamalı deneyimler sunar.Değişen dijital dünyaya kolayca ayak uydurabilen fark yaratan bireyler bu eğitimlerle eğlenerek oynayarak yetişiyorlar.
Etiketler: