![](images/avatar/0.jpg)
Kamil GÖRMÜŞ
- Tarih: 08.12.2019Okunma: 766
Okuldan Benzer Haberler
-
PAZAR FEN LİSESİ 55 E-TWINNING: GERİ DÖNÜŞÜMDE SANAT YOLCULUĞU
-
MUAZZEZ TİKBAŞ 105 ART JOURNEY IN RECYCLING (GERİ DÖNÜŞÜMDE SANAT YOLCULUĞU)
-
Muazzez TİKBAŞ 111 PRACTICE MAKES PERFECT
-
Kamil GÖRMÜŞ 501 PFL PERSONELİNİN GÖNÜLLÜ ÇALIŞMASI
-
Kamil GÖRMÜŞ 581 PFL 29 EKİM ETKİNLİKLERİ
-
Kamil GÖRMÜŞ 522 PFL UZAKTAN EĞİTİM VELİ GÖRÜŞ ANKETİ SONUÇLARI
-
Burak TURGUT 609 Pazar Fen Lisesi "Codeweek 2020" çalışmaları
-
Kamil GÖRMÜŞ 500 EBA CANLI YAZ KURSUMUZU BİTİRDİK
-
Kamil GÖRMÜŞ 541 PAZAR FEN LİSESİ ÇEVRİMİÇİ DYK VELİ TOPLANTISI
-
Kamil GÖRMÜŞ 722 PAZAR FEN LİSESİ'NDEN 15 TEMMUZ ANISINA
MUTLAK SIFIRA DOĞRU SICAK SÖYLEŞİ
Pazar Fen Lisesi'nde, TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Katıhal Fiziği Anabilim Dalı öğretim üyesi Dr. Sait Barış GÜNER'in katıldığı "Süperiletkenliğin Gelişimi ve Uygulama Alanları" konulu söyleşi yapıldı.
İki oturum olarak gerçekleştirilen söyleşiye okulumuzdaki tüm öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı. Dr. Güner'in tamamen "yerli ve milli süperiletken malzemeyi" Rize'de bir laboratuvarda üretebilmek için gece-gündüz çalıştığı ama sonuçsuz kalan 3 yıllık çabasını ve 4. yılın sonunda Hint asıllı bir bilim insanının da katkısıyla başarıya ulaşan çalışmasını anlattığı kısım katılanlar üzerinde büyük bir etki bıraktı. Yüksek hızlı, süperiletken, manyetik tren olan Maglev trenlerinin yerli teknoloji ile yapılabileceğini söylemesi ve bunu deneysel olarak göstermesi öğrencilerin hayal güçlerini harekete geçirdi. Söyleşinin sonunda öğrencileri küçük gruplara ayırarak yaptığı deneyler kurulan hayallerin gerçekleşebildiğinin delilleriydi.
Pazar Fen Lisesi ailesi olarak Dr. Sait Barış GÜNER'e bütün hoşgörüsü ve alçakgönüllülüğü ile bilimi, kendi deyimiyle "evimize" getirdiği için teşekkür ederiz. (6 Aralık 2019/Cuma)
Etiketler:
YORUMLAR
Görülmeye değer yerleri görmek eğitimin önemli parçasıdır. Tebrikler...k