![](images/avatar/0.jpg)
Kevser ŞAHiN
- Tarih: 01.11.2019Okunma: 1357
Okuldan Benzer Haberler
-
Uğur CERİTOĞLU 51 FINDIKLI ANAOKULUNDAN ANLAMLI PROJE MİNİK ELLER SERASI
-
Sema ÇETİN 57 HEM ARAŞTIRIYORUZ HEMDE OKULUMUZUN YENİ SPOR BAHÇESİNDE SPOR YAPIYORUZ
-
Uğur CERİTOĞLU 63 MASAL ANLATICISI SEVGİLİ YAZAR ÖZGÜL KÖMÜRCÜ'YÜ OKULUMUZDA MİSAFİR ETTİK
-
Nurcan ÖZKILIÇ ASLIŞEN 119 MİSAFİRM VAR PROJESİ ZİYARETLERİMİZ DEVAMM EDİYOR
-
Nurcan ÖZKILIÇ ASLIŞEN 75 MİSAFİRİNİZ VAR PROJESİNDE VELİMİZİ ZİYARET ETTİK
-
Nurcan ÖZKILIÇ ASLIŞEN 90 DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ PROJESİ OCAK AYI EYLEM PLANI KAPSAMINDA PROF.EBRU HASİBE TANJU ASLIŞEN KONFERANS SUNDU
-
Şeyma İŞÇİ 126 MİSAFİRİNİZ VAR DEVAM EDİYOR
-
Tuğba YÜKSEL 94 DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ PROJESİNDE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR
-
Tuğba YÜKSEL 88 DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ PROJESİNDE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR
-
Sema ÇETİN 146 OKULUMUZ OLARAK VELİ ZİYARETLERİMİZDEN KARELER
MiNiK MASALCILAR YETiŞiYOR!
Fındıklı Anaokulu'nda her hafta bir ''Türk Masalı'' ile tanışan çocuklar zamanla kendi masallarını üretmeye başladılar. Kültürüyle büyüyen minik masalcılar geliyorrr!!
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_20191101133029t.jpg)
Bakanlığımızın başlattığı ''Anadolu Masalları Projesi'' kapsamında il Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu ''Masal Anlatıcılığı Semineri'' alan öğretmenlerimiz Kevser ŞAHİN ve Elif YILDIRTAN, masalları sınıflarında etkili bir öğretim aracı olarak kullanmaya başladılar. Farklı yöresel kıyafetler ve heybelerinden çıkardıkları materyallerle çocukların ilgisini çeken öğretmenler, ses tonu, jest ve mimikleriyle masala canlılık katarak çocukların iç dünyalarına kolaylıkla girebilmektedirler. Masallar çocuklarda dinleme, ifade etme, problem çözme becerileriyle zeka ve hayal gücü gelişimine önemli katkılar sunmaktadır. Kültürel aktarımın yanı sıra bizi aslımıza ulaştıran efsunlu sözlerden oluşan ve içimizdeki çocuğu ortaya çıkaran masalların her yaşa hitap ettiği inancıyla, ilerleyen günlerde masalın büyüsüyle velilerimizi de buluşturmayı planlamaktayız.
Etiketler:
YORUMLAR
Bir veli olarak diyorum ki; Oğlumun hayal dünyasına güzel dokunuşlar bırakan bu masalları anlatan siz sevgili öğretmenlerimizin emeğine sağlık. Teşekkür ederim
Minik çocuklarımızın kocaman hayal dünyalarına giren geliştiren büyütün öğretmenlerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.
Mükemmel... Emeği geçenleri tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.