![](images/avatar/0.jpg)
Gözde Öztürk
ÇAYELİ - 9 MART İLKOKULU
- Tarih: 23.05.2021Okunma: 458
Okuldan Benzer Haberler
-
Gözde Öztürk 519 UKULELEM ELİMDE BESTEM DİLİMDE eTwinning projesi 23 Nisan Şenliği
-
Gözde Öztürk 458 UKULELEM ELİMDE BESTEM DİLİMDE
-
Gözde Öztürk 768 HER SINIFA DOĞA MÜZESİ
-
Ali Yılmaz 457 SAFETY IS MY PRIORITY PROJEMİZ DEVAM EDİYOR
-
Ali Yılmaz 645 TÜRKİYE BİRİNCİSİ RİZE'DEN
-
Cemil KESEPARA 397 9 MART İLKOKULU'NA AVRUPA KALİTE ETİKETİ
-
CEMİL KESEPARA 415 OKULUM TEMİZ OLDU.ÇOCUKLAR SINIFLARA DOLDU.
-
Özlem Kamil 783 eTwinning PROJEMİZ UZAKTAN EĞİTİMDE DE DEVAM EDİYOR
-
ALİ YILMAZ, GÖKÇE KILIÇ YILMAZ 691 MY SAFE LIFE PROJESİNDE ÖĞRENCİLER BULUŞTU
-
ALİ YILMAZ, GÖKÇE KILIÇ YILMAZ 730 EVDE KAL GÜVENLİ OYUN OYNA
UKULELEM ELİMDE BESTEM DİLİMDE
Rize Çayeli 9 Mart İlkokulu Anasınıfı A şubesi öğretmeni Gözde Öztürk, Anasınıfı B şubesi öğretmeni Özlem Kamil ve Anasınıfı D şubesi öğretmeni Derya Çetinkaya Ukulelem Elimde Bestem Dilimde eTwinning projesini Kasım 2020- Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleştirmiştir.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/130801621937963.jpeg)
Projede okul öncesi dönemde müzik etkinlikleri ve özel olarak enstrüman çalabilme becerisi çocukların yeteneklerin ortaya çıkarılmasına ve doğru bir şekilde yönlendirmesine imkan verir. Ayrıca yetenek konusundaki farklılıklara saygı duyularak ,eğitime tüm çocukların aynı oranda erişebilmesine olanak sağlar.Çocukların sosyal olarak da müzik yoluyla kendini ifade edebilmesini sağlamaktadır. Ukulele eğtimi sonucunda yaş itibari ile kazanılması gereken psiko-motor,sosyal-duygusal, dil gellişimlerine, el-göz koordinasyonu gelişimine ve özgüven konusuna da nokta atışlar yapabilmesi amaçlanmıştır.
Etiketler: