![](images/avatar/0.jpg)
Murat CİHAN
- Tarih: 18.10.2019Okunma: 526
Okuldan Benzer Haberler
-
Murat CİHAN 50 YEMEK YARIŞMASI
-
Murat CİHAN 176 SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN İLİMİZİ ZİYARETİ
-
Murat CİHAN 118 ÖĞRENCİLERİMİZ ŞEHİTLERİNE BAYRAK OLDU.
-
Arzu Telci 318 BAĞIMLI OLMA, ÖZGÜR OL
-
Muhammet KAN 577 ÖĞRENCİLERİMİZ KORKUT ATA DA
-
Muhammet KAN 937 EKREM ORHON MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE İNGİLİZCE BİLGİ YARIŞMASI
-
Murat CİHAN 526 ŞEHİTLERİMİZİ MİSAFİR EDİYORUZ.
-
Muhammet KAN 465 ÖĞRENCİLERİMİZİN BECERİ EĞİTİMİ SINAVLARINI YAPTIK
-
Muhammet KAN 669 HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL DA AŞURE AYINDA MAHALLE SAKİNLERİNE AŞURE DAĞITTIK
-
866 DÜNYA MUTFAĞI
ŞEHİTLERİMİZİ MİSAFİR EDİYORUZ.
Okulumuz Matematik Öğretmeni Murat CİHAN'ın, senebaşında 10.sınıf öğrencilerimizle başlatmış olduğu "Tabuta Sığmayanlar" kısa belgesel izleme projesi ile öğrencilerimize, vatanları uğruna canlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi ve onları yetiştiren çok değerli ailelerinin yaşadıklarını az da olsa anlayabilmek için bu anlamlı çalışma yapılmıştır.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_20191018142603T.jpg)
Bu projenin gerçekleşmesinde Yüce Rabbimizin; "Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz. (Bakara 154)" ayeti ayrıca etkili olmuştur. Yine bize umut veren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ne mutlu Türk'üm diyene" şiarıdır.
Proje ile amacımız; öğrencilerimizde vatan aşkını yeşertmek, bu aşkı ilelebet devam ettirmek, şehit ailelerimizin ve şehitlerimizin bize vasiyeti olan "BİZLERİ UNUTMAYIN" sözüne sadık kalmaktır. Belgeselin hazırlanmasında emeği geçen Yeni Şafak gazetesine de ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Etiketler:
YORUMLAR
Y
Yaşar Koçak 18.10.2019
Cevapla
Örnek çalışma. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Kutluyorum
Örnek çalışma. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Kutluyorum
-
MMuhammet KAN 18.10.2019
Sayın Müdürüm güzel dilekleriniz için teşekkür ederiz.