Sırrı Atalay KARAMAN
MERKEZ - RİZE BORSA İSTANBUL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
- Tarih: 14.10.2019Okunma: 532
Okuldan Benzer Haberler
-
İlkay KABAOSMANOĞLU 33 BEN HER YERDE VARIM
-
İlkay KABAOSMANOĞLU 33 MÜNAZARA YARIŞMASI
-
Bahtiyar ÇORUH 34 ENGELLERİ SEVGİ İLE AŞIYORUZ
-
Belkız DELİHASAN 54 MİSAFİRİNİZ VAR
-
Dursun MARAŞ 62 MİSAFİRİNİZ VAR
-
BURAK TURGUT 60 MİSAFİRİNİZ VAR
-
ÜMİT YILANDİLOĞLU 119 BİLEK GÜREŞİ
-
Ümit YILANDİLOĞLU 88 MİSAFİRİNİZ VAR
-
İlkay KABAOSMANOĞLU 73 TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA OKULUMUZA BİR MADALYA ...
-
İlkay KABAOSMANOĞLU 90 DÖNEM SONU ETKİNLİK HAFTASI
İMKB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ'NDEN AFET RİSKLERİNİ AZALTMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Rize İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "Dünya Afet Risklerini Azaltma Günü" kapsamında, senaryo gereği 7,1 şiddetindeki depremin ardından yaralı ve personel tahliyesi tatbikatı yapıldı.
Rize İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "Dünya Afet Risklerini Azaltma Günü" kapsamında, senaryo gereği 7,1 şiddetindeki depremin ardından yaralı ve personel tahliyesi tatbikatı yapıldı.
AFAD, 112 Acil Servis, Rize Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ile Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timlerinin katıldığı tatbikat öncesi, 504 öğrenci ve 70 öğretmene, deprem anında yapmaları gerekenler konusunda seminer verildi.
Seminer sonrası senaryo gereği çalan sirenlerle başlayan tatbikatta, önce okul güvenli şekilde boşaltıldı. Sınıf öğretmenleri eşliğinde öğrenciler, okul bahçesinde belirlenen alanda toplandı. Ardından binadaki yaralı öğrenciler, arkadaşları tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra dışarı çıkarıldı.
Okulda mahsur kalan bir öğrenci, AFAD tarafından sedyeyle çıkarılarak ambulansa konuldu. Öğrencilerden 2'si ise Rize Belediyesi İtfaiyesi ekiplerince merdiven uzatılarak tahliye edildi.
Öğrenciler, büyük heyecanla izledikleri kurtarma tatbikatına, alkışlayarak destek verdi. Tatbikatı, çevre binalardan vatandaşlar da izledi.
Etiketler: