MERYEM TURGUT
- Tarih: 11.04.2019Okunma: 611
Okuldan Benzer Haberler
-
MERYEM TURGUT 510 ERDEM DERGİSİNİN 14. SAYISI OKUYUCUYLA BULUŞTU
-
MERYEM TURGUT 615 OKUL DIŞI ÖĞRENME TOMON ETKİNLİĞİ
-
576 İLK FELSEFE DERGİMİZ PARADİGMA YAYINLANDI
-
795 TİYATRO İLE İNGİLİZCE SINAVI
-
444 TOPRAĞA VE ÇEVREYE DOKUNMAK
-
460 TİYATRO İLE İNGİLİZCE SINAVI
-
465 FUAT SEZGİN VE İSLAM MEDENİYETİ SEMPOZYUMU
-
786 GELECEĞE MEKTUP
-
645 RSBLFM Yayında
-
389 Pansiyonda Kalan Öğrencilerimize Yönelik Sinema Etkinliği Gerçekleştiriyoruz
RİZE BAROSU İLE GENÇ HUKUKÇULARIMIZ EL ELE
Rize Barosu başkanı Avukat Ümit PEÇE ile baro yönetim kurulu üyesi Avukat Adem KUVEL ‘’Türkiye’de Yargının Tarafsızlığı ve Bağımsızlığı Bağlamında Adaletin Sorunları ve Geleceği’’ temalı söyleşi için okulumuzdaydı.
Rize Barosu başkanı Avukat Ümit PEÇE ile baro yönetim kurulu üyesi Avukat Adem KUVEL ‘’Türkiye’de Yargının Tarafsızlığı ve Bağımsızlığı Bağlamında Adaletin Sorunları ve Geleceği’’ temalı söyleşi için okulumuzdaydı.
11. ve 12. Sınıf öğrencilerinin ağırlıklı olarak katıldığı söyleşi, öğrencilerin sorularıyla devam etti. Program sonunda, okul müdürü Meryem TURGUT tarafından konuklara çiçek takdim edildi. Ayrıca baro başkanı Ümit PEÇE ile yapılan görüşme sonunda geleneksel hale getirilmek üzere il düzeyinde her yıl avukatlar haftasında Rize Barosu ile Rize Sosyal Bilimler Lisesinin ortaklaşa düzenleyeceği bir münazara yapılması kararlaştırıldı.
Bunun yanında okulun hukuk fakültelerine kaynaklık eden bir lise olması dolayısıyla öğrencileri, baro aracılığıyla davalara katılmaya, avukatlara nezaret etmeye başlayacaklar. Mesleği yakından tanıma fırsatının yakalanacağı bu tür etkinlikler konusunda baro başkanı PEÇE her türlü desteği vereceğini ifade ederek , öğrencilerin hukuka olan ilgisinin kendisini gelecek adına ümitlendirdiğini belirtti.
Etiketler: