![](images/avatar/53.jpg)
Muhammed Abdullah CENGİZ
KALKANDERE - KALKANDERE Halk Eğitimi Merkezi
- Tarih: 23.03.2021Okunma: 894
Okuldan Benzer Haberler
-
Muhammed Abdullah CENGİZ 2818 15 TEMMUZ ÇOCUK GAZETESİ ÖZEL SAYIMIZ YAYINLANDI
-
Muhammed Abdullah CENGİZ 492 BİLGE KUNDUZ ETKİNLİĞİ
-
MACİT AYDIN 385 KIZILAY HAFTASI
-
Muhammed Abdullah CENGİZ 463 ÇAYIRLI ORTAOKULU KODLUYOR
-
Muhammed Abdullah CENGİZ 518 HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI SANAL SERGİ
-
Muhammed Abdullah CENGİZ 835 3 BOYUTLU BAYRAM ÇİKOLATASI TASARIM ETKİNLİĞİMİZ
-
Muhammed Abdullah CENGİZ 430 OTİZM FARKINDALIĞI OLUŞTURMAK İÇİN 3 BOYUTLU TASARIM ETKİNLİĞİMİZ
-
Muhammed Abdullah CENGİZ 894 3 BOYUTLU İSME ÖZEL BARDAK TASARIMI
-
Muhammed Abdullah CENGİZ 824 KALKANDERE HALK EĞİTİMİ MERKEZİ YIL SONU SERGİSİ
3 BOYUTLU İSME ÖZEL BARDAK TASARIMI
Üç boyutlu tasarım ortamında kendi ihtiyacına yönelik bir nesne tasarlar. Farklı geometrik şekilleri birleştirerek yeni bir ürün tasarlar.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/321281616516143.png)
6. Sınıf bilişim teknolojileri ve yazılım dersimizde blok tabanlı kodlama etkinliklerimize 1 hafta ara vererek 3 boyutlu tasarımlar yaptık. Tasarımları yapmak için Tinkercad uygulaması kullandık. Önceki hafta EBA üzerinden tasarım içeriğini öğrencilerin seçmesi için bir oylama yaptım. Çoğunluğun seçimi üzerine 2 saat dersimizde uzaktan eğitim olarak isime özel bardak tasarımı yapımını öğrencilerime anlattım. Dersten sonra öğrencilerden almış olduğum geri bildirimlerde bazı detayları yapmakta zorlandıklarını gözlemledim. Bir video hazırlayarak Youtube üzerinden öğrencilerim ile paylaştım. Bir hafta içerisinde öğrencilerimin imkanları göre telefon, tablet, bilgisayar kullanarak birçoğunun tasarımını hazırladığını gözlemledim. Hazırlanan tasarımlardan bir tanesini seçerek 3D yazıcı ile baskı aldım. Ürünümüz öğrencilerimize bir hatıra olarak sınıflarında duracak böylelikle yapmış oldukları çalışmaları hayata kazandırmış olduk. Ayrıca ortaya çıkan ürünümüz kalemlik, kumbara gibi amaçlar için de kullanılabilir.
Etiketler: