Emine TOPÇU SAYGI
MERKEZ - Vakıflar Anaokulu
- Tarih: 27.05.2024Okunma: 71
Okuldan Benzer Haberler
-
Emine TOPÇU SAYGI 71 KİTAPLARLA RENKLENİYORUM SINIF PROJESİ
-
Emine TOPÇU SAYGI 94 BEN ARAŞTIRDIM SINIF PROJESİ
-
Emine TOPÇU SAYGI 82 ANNELER GÜNÜ PROGRAMI
-
Emine TOPÇU SAYGI 102 YAZAR DAVETİ
-
Ayla Şeker 57 MİNİK TIRTILLAR KÜTÜPHANEDE
-
Ayla Şeker 73 MİNiK TIRTILLAR GEZİDE
-
Emine GEYİK 72 VAKIFLAR ANAOKULU " DOĞA MACERASI"
-
Emine GEYİK 60 VAKIFLAR ANAOKULU MİSAFİRİNİZ VAR
KİTAPLARLA RENKLENİYORUM SINIF PROJESİ
5 Yaş F sınıfı çocukları kitap okuma alışkanlığını ve resmetme tekniği ile anlatma becerilerini geliştirmek için yıl boyunca aileleri ile birlikte kitap okuyup her ay okuduğu bir kitabı resmettiler.
Eğitim yılının başında öğretmen ailelere yaptığı toplantı ile birlikte etkileşimli kitap okuma tekniğini anlattı ve projeyi yürütmeye başladı. Projede temel amaç çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanmaları ve kelime haznelerinin gelişmelerini sağlamaktır. Bununla birlikte birçok kazanım elde edilmekte olup bir olay ya da durumu resmetme tekniğini geliştirmek için de her ay seçilen bir kitabı çocukların resmetmeleri istendi. Bu proje ile birlikte çocuklar çok sayıda kitap okumuş oldular ve şu ana kadar her çocuk dokuz kitaptaki olayı, karakteri ya da mekanı resmettiler. Yapılan resimler ise belirli aralıklarla sınıf panosunda sergilendi.
Etiketler: