![](images/avatar/0.jpg)
Veliköy Uzun Mustafa Kopuz İlkokulu Öğretmenleri
- Tarih: 26.02.2024Okunma: 72
Okuldan Benzer Haberler
-
Veliköy Uzun Mustafa Kopuz İlkokulu Öğretmenleri 72 ORGANİK HABER
-
İsrafil BALCI 95 KERMES
-
ESRA SİPAHİOĞLU 383 ATMIYORUZ DOĞAYA GERİ VERİYORUZ.
-
ESRA SİPAHİOĞLU 386 BENDEN İÇE DOĞA ETWINNING PROJEMİZİN ARALIK AYI ETKİNLİKLERİNİ TAMAMLADIK.
-
ESRA SİPAHİOĞLU 412 BENDEN İÇE DOĞA ETWINNING PROJESİ YAPILAN ETKİNLİKLERLE DEVAM ETMEKDİR.
-
Emine KETENCİ ÇALIK 762 KELEBEKLERİN ŞEKER TADINDA BAYRAM SEVİNCİ
-
Emine KETENCİ ÇALIK 736 SENSİZ OLMAZ BABA İLE SÜRPRİZ ANNELER GÜNÜ KUTLAMASI
-
Emine KETENCİ ÇALIK 470 YEŞİLAY'IN ÖNEMİNİ FARKINDAYIZ
-
Emine KETENCİ ÇALIK 799 KELEBEKLERLE MİSAFİRİNİZ VAR
-
Emine KETENCİ ÇALIK 710 SENSİZ OLMAZ BABA
ORGANİK HABER
Okulumuzda başlatmış olduğumuz organik üretim ve tüketim bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yetkilileri konu hakkında öğretmen ve öğrencilerimizi bilgilendirmeleri için okulumuza davet ettik.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/115981708942679.jpeg)
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden gelen ziraat mühendisleri yaptıkları sunumla, öğrencilerimizi organik gıda üretim ve tüketiminin önemi, özellikle organik ürünleri tanıma ve tüketimde organik sertifikalı ya da üzerinde organik ürün logosu olan ürünleri tercih etmeleri hususunda bilgilendirdiler.
Toprağın verimini arttıran ve gübre değeri olan kompost yapım aşamalarının da anlatıldığı teorik sunumun ardından, daha önceden öğrencilerin evlerinden getirdikleri çeşitli gıda ve bitki atıklarıyla okul bahçesinde uygulamalı kompost yapımı gerçekleştirildi.
Kompost yapımına dönem boyu devam edecek öğrenciler, ilerleyen zamanlarda kendi ürettikleri kompostlarla, okul bahçesinde belirlenen uygulama bahçelerinde kendi sebzelerini yetiştirebilecekler.
Etiketler: