Ömer ZİLAN
GÜNEYSU - Güneysu Spor Lisesi
- Tarih: 17.01.2024Okunma: 168
Okuldan Benzer Haberler
-
OSMAN AKGÜN 84 RİZE ŞEHİR MÜZESİ GEZİSİ
-
Miktat Bozkan 108 ÖĞRENCİMİZ ALİ KILINÇ GREKOROMEN TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONU OLDU
-
Miktat Bozkan 93 ŞİİR OKUMA YARIŞMASI
-
Miktat Bozkan 79 DÖNEM SONU ETKİNLİKLERİ
-
Ömer ZİLAN 168 GÜNEYSU SPOR LİSESİ ÖĞRENCİSİ UMUT KORK, TÜBİTAK 2204-A PROJESİYLE GÜNEŞ ENERJİSİYLE ÇALIŞAN ARABA GELİŞTİRDİ
-
Miktat Bozkan 90 SÖYLEŞİ PROGRAMI DÜZENLEDİK
-
Miktat Bozkan 78 BİLGİ YARIŞMASI
-
Miktat Bozkan 118 KERMES ETKİNLİĞİMİZ
-
Miktat Bozkan 101 YİNE ŞAMPİYON
-
Miktat Bozkan 117 “TÜRKİYE YÜZYILINDA ANTRENÖRLERİN YETİŞTİRİLMESİ VE ÖNERİLER”
GÜNEYSU SPOR LİSESİ ÖĞRENCİSİ UMUT KORK, TÜBİTAK 2204-A PROJESİYLE GÜNEŞ ENERJİSİYLE ÇALIŞAN ARABA GELİŞTİRDİ
Güneş enerjisiyle çalışan ve robotik kodlarla kontrol edilen araba
Rize'nin Güneysu ilçesindeki Güneysu Spor Lisesi 11.sınıf öğrencisi Umut Kork, TÜBİTAK 2204-A Liselerarası Araştırma Projeleri Destekleme Programı'nda yenilikçi bir projeye imza attı. Projenin başlığı, "Güneş Enerjisi İle Çalışan ve Robotik Kodlarla Kontrol Edilen Araba" olarak belirlendi. Umut Kork' un danışmanlığını yapan fizik öğretmeni Ömer Zilan, proje sürecinde öğrencisine rehberlik etti.
Projenin temelinde, güneş enerjisiyle çalışan aracın geliştirilmesi yer alıyor. Umut Kork, proje kapsamında aracın şase ve gövdesini 3D yazıcı kullanarak tasarlayıp üretti. Bu yenilikçi yaklaşım, hem enerji verimliliğini artırmayı hem de sürdürülebilir teknolojiye katkı sağlamayı hedefliyor.
Umut Kork' un liderliğindeki proje, aynı zamanda öğrencinin mühendislik ve programlama becerilerini bir araya getirerek robotik kodlama alanında da dikkat çekiyor. Proje, Güneysu Spor Lisesi'nin öğrencilerini bilim ve teknolojiyle buluşturan başarılı projelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Güneysu Spor Lisesi, bilimsel projelerle öğrencilerini destekleyerek, gençlerini geleceğin teknoloji liderleri olarak yetiştirmeye devam ediyor.
Etiketler: