![](images/avatar/0.jpg)
Kamil GÖRMÜŞ
- Tarih: 12.01.2020Okunma: 742
Okuldan Benzer Haberler
-
PAZAR FEN LİSESİ 59 E-TWINNING: GERİ DÖNÜŞÜMDE SANAT YOLCULUĞU
-
MUAZZEZ TİKBAŞ 122 ART JOURNEY IN RECYCLING (GERİ DÖNÜŞÜMDE SANAT YOLCULUĞU)
-
Muazzez TİKBAŞ 119 PRACTICE MAKES PERFECT
-
Kamil GÖRMÜŞ 506 PFL PERSONELİNİN GÖNÜLLÜ ÇALIŞMASI
-
Kamil GÖRMÜŞ 587 PFL 29 EKİM ETKİNLİKLERİ
-
Kamil GÖRMÜŞ 531 PFL UZAKTAN EĞİTİM VELİ GÖRÜŞ ANKETİ SONUÇLARI
-
Burak TURGUT 614 Pazar Fen Lisesi "Codeweek 2020" çalışmaları
-
Kamil GÖRMÜŞ 505 EBA CANLI YAZ KURSUMUZU BİTİRDİK
-
Kamil GÖRMÜŞ 544 PAZAR FEN LİSESİ ÇEVRİMİÇİ DYK VELİ TOPLANTISI
-
Kamil GÖRMÜŞ 728 PAZAR FEN LİSESİ'NDEN 15 TEMMUZ ANISINA
PAZAR FEN LİSESİ FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİNDE
“Okulum Rize-Okul Dışı Öğrenme Ortamları” projesi kapsamında Biyoloji öğretmenimiz Esma Tepebaş ve 20 öğrencimiz RTEÜ Fen-Edebiyat Fakültesi’ne bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.
Esma Hoca ve öğrencileri, 10/01/2020 tarihinde düzenledikleri üniversite gezisinde önce Katıhal Fiziği Anabilim Dalı laboratuvarında Dr. Öğr. Üyesi Sait Barış Güner’in süperiletken maddelerle ilgili yaptığı deneyi izlediler. Türkiye’de ilk kez tamamen yerli ve milli teknolojiyle üretilen süperiletken maddeyi incelediler. Daha sonra Genel Biyoloji Anabilim Dalı laboratuvarında Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Aktürk Dizman cihazları tanıtarak yapmış olduğu deneylerin sonuçlarını bizlerle paylaştı. DNA çoğaltma çalışmalarından bahsederek az miktardaki DNA’dan kimlik tespiti yapma aşamalarını gösterdi. Son olarak Zooloji Anabilim Dalı laboratuvarında Arş. Görevlisi Cantekin Dursun’un rehberliğinde mikroskop ile kurbağalarda yaş tayini incelemesi yapıldı. Bu işlemin ardından diğer zooloji laboratuvarına geçen öğrencilerimiz dünya üzerindeki çeşitli canlıları inceleme fırsatı yakaladı.
Etiketler: