OKULUMUZ Z-KÜTÜPHANE VE LABORATUVARLARINA KAVUŞTU

Pazar Fen Lisesi’nde Z-Kütüphane, Fizik, Kimya ve Biyoloji laboratuvarlarının açılışı yapıldı.

Açılışa Pazar Kaymakamı Ayhan TERZİ, Belediye Başkanı Ahmet BASA, Belediye Başkan Yardımcısı Dursun GÜNEŞ, Ak Parti İlçe Başkanı Adem YILDIZ, MHP İlçe Başkanı Bora HABERAL, İl Encümeni Rasim ÇORBACI, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, okul ve kurum müdürleri katıldı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Okul Müdürü Kamil GÖRMÜŞ, "Milli Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları ve Yayımlar Daire Başkanlığı desteği ile kurulan zenginleştirilmiş kütüphanemiz ile fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarlarımızın açılışına hepiniz hoş geldiniz. Açılışını yapacağımız z-kütüphanemiz, zengin kitap içeriği ve internet imkânı ile hem öğrencilerimize hem de velilerimiz ve Pazar halkının hizmetine hep açık kalacaktır. Okulumuz öğrencileri ve ailelerinin hizmetine sunulan bu kütüphane, devamlı üzerinde durduğumuz, kitap okuma ve kütüphane alılşkanlığının arttırılması anlamında büyük önem kazanmaktadır. Öğrencilerimiz burada aradıkları, ihtiyaç duydukları kitapları bulabilecek, hem ders çalışabilecek hem de internet aracılığı ile ülkemizin en büyük kütüphanesi olan milli kütüphanenin imkânlarından faydalanabilecektir. Bunun yanı sıra, okulumuz Fen Lisesi olarak hizmete girdiği yıldan beri fen laboratuvarına sahip değildi. Fen Lisesinin en büyük eksikliği olan fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarının yapımına İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nimet BÜYÜK’ün desteğiyle başlanmış olup geri kalan kısmı okulumuza gelen donatım ödeneği ile tamamlanmıştır.” ifadelerini kullanırken, “Kütüphanemizin kurulmasında bizzat görüşerek bize desteğini sunan ve verdiği sözü yerine getiren Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ders Kitapları ve Yayımlar Daire Başkanı Burak FETTAHOĞLU’na teşekkür ediyorum. Z-Kütüphane ve laboratuvarlarımızın okulumuza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” Diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Z- Kütüphane açılışı yapıldıktan sonra Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarları açılışı yapıldı. Laboratuvarlarda öğrencilerin hazırlamış oldukları örnek deneyler konuklar tarafından ilgiyle izlendi.Daha sonra Pazar Kaymakamı Ayhan TERZİ okul öğretmenleriyle bir toplantı yaparak açılan kütüphane ve laboratuvarların hayırlı olması dileklerinde bulundu. Toplantıda özellikle Pazar Eğitim Vakfı’na destek olunması gerektiğini söyledi ve vakıf çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Kaymakam Ayhan Terzi ve beraberindekiler öğretmen ve öğrencilerle sohbet ederek okul müdürü Kamil Görmüş ’ten okul hakkında bilgi aldılar.Etiketler:   

YORUMLAR


N
Nimet Büyük      13.12.2019     
Tebrikler arkadaşlar

Y
Yaşar Koçak      13.12.2019     
Size her yer okul dışı öğrenme ortamı....

B
BERK EREN (Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü)      16.12.2019     
Hayırlı olsun

N
Necmettin YAŞAR      20.02.2020     
Hayırlı olsun