![](images/avatar/0.jpg)
Emine GEYİK
MERKEZ - Vakıflar Anaokulu
- Tarih: 21.04.2024Okunma: 69
Okuldan Benzer Haberler
-
Emine TOPÇU SAYGI 67 KİTAPLARLA RENKLENİYORUM SINIF PROJESİ
-
Emine TOPÇU SAYGI 90 BEN ARAŞTIRDIM SINIF PROJESİ
-
Emine TOPÇU SAYGI 75 ANNELER GÜNÜ PROGRAMI
-
Emine TOPÇU SAYGI 93 YAZAR DAVETİ
-
Ayla Şeker 45 MİNİK TIRTILLAR KÜTÜPHANEDE
-
Ayla Şeker 65 MİNiK TIRTILLAR GEZİDE
-
Emine GEYİK 69 VAKIFLAR ANAOKULU " DOĞA MACERASI"
-
Emine GEYİK 56 VAKIFLAR ANAOKULU MİSAFİRİNİZ VAR
VAKIFLAR ANAOKULU " DOĞA MACERASI"
Vakıflar Anaokulu Öğrencileri İlkbahar Mevsiminde Doğayla Buluştu: Gözlem, Eğlence ve Öğrenme Dolu Bir Gün Geçirdiler!
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/127841713688628.jpeg)
Vakıflar Anaokulu öğrencileri, ilkbahar mevsiminin güzelliklerini keşfetmek için heyecan verici bir doğa gezisine çıktı. Derepazarı Sosyal Tesisleri ve Rekreasyon Alanı'nda gerçekleştirilen etkinlikte, Çocuklar, doğa ile iç içe unutulmaz bir gün geçirdiler.
Sabahın erken saatlerinde başlayan etkinlikte, öğrenciler ilkbahar mevsiminin doğaya yansıyan değişikliklerini gözlemlediler. Tomurcuklanan ağaçlar, çiçek açan bitkiler ve cıvıl cıvıl kuş sesleri, çocukların dikkatini çekti ve doğanın canlılığına tanıklık ettiler.
Öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde alanın çeşitli noktalarında bulunan hayvanları incelediler. Kazlar, ördekler, tavuklar ve tavşanlarla yakından ilgilenen çocuklar, hayvanların davranışlarını gözlemlediler ve onlarla etkileşimde bulundular.
Etkinliğin en keyifli bölümlerinden biri ise piknik zamanıydı. Doğanın kucağında öğrenciler, açık havada eğlenceli bir öğle yemeği yediler. Piknik sırasında öğrenciler, birbirleriyle sosyal etkileşimde bulunarak arkadaşlık bağlarını güçlendirdiler.
Vakıflar Anaokulu öğrencileri, doğa gezisi boyunca eğlenirken aynı zamanda öğrenme fırsatları da yakaladılar. İlkbahar mevsiminin doğal döngüsü hakkında bilgi edindiler ve çevrelerindeki yaşamı daha yakından tanıma şansı buldular.
Etkinlik sonunda öğrenciler, yorgun ama mutlu bir şekilde okula döndüler. Doğa gezisi, çocukların hem bedensel hem de zihinsel gelişimine katkı sağlarken, onlara unutamayacakları bir deneyim yaşattı.
Etiketler: