DOĞU TÜRKİSTANA YARDIM PROJESİ

Okulumuz öğrencilerinin, Doğu Türkistan halkına destek amacıyla okul koridorunda açtığı Dürüstlük Manavından elde edilen 2023 Türk Liralık gelir Diyanet Vakfı´na bağışlandı.

Okulumuz öğrencileri, Doğu Türkistan halkına destek amacıyla okul koridorunda Dürüstlük Manavı açmıştı. Doğu Türkistan halkının çektiği sıkıntıları hafifletebilmek adına onlara bir nebze katkıda bulunabilmek amacıyla yapılan bu etkinlikten 2023 TL gelir elde edildi.

Okul Müdürümüz Ayhan Sanlı Taşdelen, öğretmen, öğrenci, veli ve okul aile birliği dayanışmasıyla açılan Dürüstlük Manavıyla öğrencilerin yardımlaşma ve kardeşlik duygularını pekiştirmeyi amaçladıklarını ifade ederek satışa sunulan ürünlerin üzerinde fiyat bulunmadığını, gönüllülük esasıyla kimin gönlünden ne kopuyorsa satışların bu şekilde gerçekleştirildiğini söyledi.

Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Fatih Çolak ise yardımlaşma duygusunu artırmak için bu çalışmayı hayata geçirdiklerini ifade ederek "Doğu Türkistan´daki zulme dikkati çekmeyi, dil din ırk ayrımı yapmadan Müslümanların herkese yardım yapmasını aşılamayı, çocuklarımızın hassasiyetlerini artırmayı amaçlıyoruz. Tezgâhlarda bekleyen yok. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz aldıkları meyvelerin bedelini kendi gönlünce yardım kutusuna bırakıyor." dedi.

Öğrencilerimiz, Doğu Türkistan´daki zulüm altında olan insanlara gönderilmek üzere “Dürüstlük Manavı” standından elde ettikleri 2 bin 23 liralık geliri Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesine bağışladılar.

Bağışı teslim alan İl Müftü Yardımcımız Naci Çakmakçı, “iyilikte öncü vakfımız olan Türkiye Diyanet Vakfı, birçok iyiliğe aracılık yapmış, birçok insanın yarasına merhem olmuş, hayri hizmetleri kendisine ilke edinmiş bir vakıftır. Öğrencilerimizin böylesine anlamlı bir projeden elde ettikleri geliri vakfımıza bağışlamaları takdire şayandır. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, destek olan okul idaresine teşekkür ediyorum. Rize şubesi olarak öğrencilerden teslim aldığımız bağışı, yerine ulaştırmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezine göndereceğiz” dedi.Etiketler:   

YORUMLAR


Henüz yorum yazılmadı