SELFIE PROJESİ

Avrupa Komisyonu´nun Avrupa Birliğine üye ve aday ülkelerin eğitim öğretim sistemlerinin geliştirilmesi kapsamında Ocak 2018´de eğitimde teknoloji kullanımının ve dijital yetkinliklerin geliştirilmesi amacıyla Dijital Eylem Planında SELFIE aracının ülkelerde uygulanması eylemine yer verilmiştir.AB´ye üye ve aday ülkeler,okulların dijital kapasitelerini geliştirmek amacıyla,SELFIE öz - değerlendirme aracının bir milyon öğretmen, eğitmen ve öğrenciye ulaşmasını sağlayarak hem genel hem de meslek okullarının dijital hazır olma durumlarını desteklemektedir.

2023 Eğitim Vizyon Belgesinde,´´öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşüm´´ teması dahilinde digital becerilerin gelişmesi önem arz etmektedir.Bu doğrultuda dijital becerilerle ilgili politikaların ve uygulamaların güçlendirilmesine katkı sağlayacak olan SELFIE, okul yönetimi, öğretmen ve öğrenci boyutunda dijital teknoloji kullanımını destekleyecek şekilde tasarlanmış bir öz-düşünüm aracıdır.

Ülkemizde okul,öğretmen ve öğrenci boyutunda dijital becerilerin geliştirilmesine yönelik SELFIE aracının pilot uygulaması çevrim içi olarak yapılacaktır. Uygulamaya 47 ilden 213 okul seçilmiştir.İlimizin köklü okullarında olan okulumuz 9 Mart İlkokulu da Rize'den pilot okul seçilmiştir. Proje koordinatörü Ali YILMAZ ve müdür yardımcıları Güven ÇELİK ve Dursunali DOĞRU tarafndan yürütülmektedir.Etiketler:   

YORUMLAR


Henüz yorum yazılmadı