- Tarih: 23.05.2019Okunma: 608
Okuldan Benzer Haberler
-
MERYEM TURGUT 514 ERDEM DERGİSİNİN 14. SAYISI OKUYUCUYLA BULUŞTU
-
MERYEM TURGUT 620 OKUL DIŞI ÖĞRENME TOMON ETKİNLİĞİ
-
579 İLK FELSEFE DERGİMİZ PARADİGMA YAYINLANDI
-
799 TİYATRO İLE İNGİLİZCE SINAVI
-
452 TOPRAĞA VE ÇEVREYE DOKUNMAK
-
465 TİYATRO İLE İNGİLİZCE SINAVI
-
469 FUAT SEZGİN VE İSLAM MEDENİYETİ SEMPOZYUMU
-
793 GELECEĞE MEKTUP
-
652 RSBLFM Yayında
-
395 Pansiyonda Kalan Öğrencilerimize Yönelik Sinema Etkinliği Gerçekleştiriyoruz
RİZE EĞİTİM TARİHİ MÜZESİ ZİYARETİ
Ali Metin Kazancı Rize Lisesinde açılan Rize İl Eğitim Tarihi müzesini okulumuz 11. sınıf öğrencileriyle ziyaret edildi. Okul müdür yardımcımız Ahmet BAYRAM eşliğinde ziyareti gerçekleştirilen müzede öğrencilerimiz eğitim amaçlı kullanılan eski araçlarla tanıştı.
Gençlerin; millî, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan ve geliştiren; sanat eserleri, müze ve anıtlar gibi millî değerlerimizi tanıyan, bugünkü yaşantıları ile geçmiş yaşantılar arasında nesneler aracılığıyla bağlantı kurarak, gözlem, mantık, hayal gücü ve beğeni duygusu gelişmiş bireyler olarak yetiştirilmeleri amacıyla; Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinesinde mevzuat hükümleri doğrultusunda her ilde bir ''Eğitim Tarihi Müzesi'' nin oluşturulması planlanmıştır.
Bu kapsamda Ali Metin Kazancı Rize Lisesinde açılan Rize İl Eğitim Tarihi müzesini okulumuz 11. sınıf öğrencileriyle ziyaret edildi. Okul müdür yardımcımız Ahmet BAYRAM eşliğinde ziyareti gerçekleştirilen müzede öğrencilerimiz eğitim amaçlı kullanılan eski araçlarla tanıştı.
Etiketler: