![](images/avatar/0.jpg)
Abdullah TOSUN
KALKANDERE - ATATÜRK ORTAOKULU
- Tarih: 14.03.2021Okunma: 1773
Okuldan Benzer Haberler
-
Abdullah TOSUN 203 CODEWEEK KODLAMA ÇALIŞMALARI
-
Nur AKKOYUN 329 EMPATİ ÇARKI ÇEVRİLİYOR
-
Gülsüm TİRYAKİ 253 GÖZLERİMİZİ KAPAYALIM ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞALIM
-
Abdullah TOSUN 484 KODLABÜYÜ.KODRİS İLE KODLAMA ÇALIŞMALARI
-
Abdullah TOSUN 316 YERLİ MALI HAFTASI ETKİNLİKLERİ
-
Abdullah TOSUN 450 BİLGE KUNDUZ ULUSLARARASI ENFORMATİK VE BİLGİ-İŞLEMSEL DÜŞÜNME ETKİNLİĞİ
-
Abdullah TOSUN 302 KODLAMA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR
-
Abdullah TOSUN 282 AVRUPA KOD HAFTASI
-
Abdullah TOSUN 298 CODEWEEK KODLAMA ÇALIŞMALARI
-
Abdullah TOSUN 354 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI
ÖZGÜR ŞEREMET İLE MAKİNE ÖĞRETİMİ UYGULAMALARI
8-14 Mart Bilim ve Teknoloji haftası etkinlikleri kapsamında Imagine and Code to Produce eTwinning proje ekibi okullarımızın öğretmen ve öğrencilerinin, okulumuz Kalkandere Atatürk Ortaokulu 6. sınıf proje ekibi öğrencilerinin katılımıyla Özgür ŞEREMET öğretmenimiz tarafından Makine Öğretimi Uygulamaları konusunda eğitim verildi.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/419721615723404.jpg)
Özgür ŞEREMET öğretmenimiz tarafından öğrencilerimiz yapay zeka öğretimi konusunda bilgilendirildi. Yapılabilecek proje fikirlerine örnekler verildi. Mblock kodlama aracının kısa tanıtımından sonra, çeşitli kodlama etkinlikleri yapıldı. Bunlardan bir taneside gündelik hayatımızda sıklıkla oynamış olduğumuz taş, kağıt, makas oyunu oldu. Mblock programı üzerinden taş, kağıt, makas oyunu kodlanarak anlatıldı. Mblock bilişim hizmetleri uygulamalarının tanıtımı gerçekleştrildi. Bu güzel eğitimden dolayı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmeni değerli Özgür ŞEREMET'e, proje ekibimizde yer alan öğretmen arkadaşlarıma ve katılan öğrencilere teşekkür ediyorum.
Etiketler: